bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
رئیس بانک مرکزی خبر داد؛
رئیس کل بانک مرکزی عملیاتی شدن آغاز به کار رمز ارز ملی مصون به «رمز ریال» به صورت آزمایشی در ماه‌های آینده خبر داد.

«رمز ارز ملی» در ماه‌های آینده به صورت آزمایشی عملیاتی می‌شود

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز؛« علی صالح‌آبادی» رئیس کل بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت اقداملات انجام شده  برای آغاز به کار رمز ارز ملی گفت: موضوع رمز پول بانک مرکزی از مدت‌ها قبل در نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی مطرح بوده، لیکن در این دوره کارگروهی متشکل از کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس این موضوع را تا مرحله عملیاتی به صورت آزمایشی به سرانجام رساندند.


رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اولویت بانک مرکزی در این مقطع اصلاح نظام بانکی در اضلاع سه گانه است، لیکن موضوعات مهم که اکنون در سطح جهان نیز مطرح است از جمله رمز پول ملی از نظر بانک مرکزی دور نمانده و در این خصوص تصمیمات و اقدامات مهمی انجام شده است و در همین راستا طی ماه‌های آتی شاهد اجرای آزمایشی این طرح در برخی مناطق از کشور خواهیم بود.


رئیس شورای پول و اعتبار با تاکید بر فرهنگ سازی و آموزش در این زمینه تصریح کرد: در کنار عملیاتی کردن این طرح به صورت آزمایشی حتماً باید آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در این زمینه توسط کارشناسان انجام گیرد..


صالح‌آبادی بازه زمانی آزمایشی بودن این طرح را شش ماه اعلام کرد و گفت: بعد از این بازه زمانی ضمن آسیب‌شناسی موضوع، گزارش این طرح در اختیار صاحبنظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نقطه نظرات فرهیختگان در این حوزه بهره گرفته شود.


در این جلسه صاحبنظران اقتصادی با بحث و بررسی موضوع رمز پول ملی بانک مرکزی، راهکار‌های پیشنهادی برای اجرای موفق‌تر این طرح را مطرح و کارشناسان بانک مرکزی نیز به سوالات و ابهامات مدعوین پاسخ دادند.

 

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: