bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور گفت: در حال حاضر یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها استفاده حداکثری از پابند‌های الکترونیکی برای مرتکبین جرایم سبک است.

ضیایی‌فرد در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره زندان‌های استان بوشهر با اشاره به لزوم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، اظهار کرد: یک مقطع زمانی با صفر شدن موجودی زندان نظامیان در استان بوشهر این زندان تعطیل شد و این مورد در برخی از استان‌های دیگر نیز محقق شد.

افزایش استفاده از پابند‌های الکترونیکی
وی افزود: در حال حاضر یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها استفاده حداکثری از پابند‌های الکترونیکی برای مرتکبان جرایم سبک است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه زندانیان دارای جرایم سبک که حضور آنان در جامعه لطمه و آسیب وارد نکند از پابند الکترونیکی استفاده می‌کنند، گفت: اکنون ۱۰ هزار زندانی که حضورشان در جامعه خطرناک نیست، تحت پوشش پابند الکترونیکی هستند و افراد مخل امنیت و نظم عمومی جامعه در زندان نگهداری می‌شوند.

ضیایی‌فرد با بیان اینکه تا شهریور ماه امسال تعداد زندانیان تحت نظارت پابند الکترونیکی ۲ برابر می‌شود، افزود: برنامه ریزی شده است که تا شهریورماه سال جاری برای ۲۰ هزار زندانی جرایم سبک از پابند الکترونیکی استفاده شود.

وی کاهش جمعیت کیفری زندان‌های را از برنامه‌های مهم دانست و تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای اجرا طرح طبقه‌بندی زندانیان بر اساس نوع جرم، سن و سوابق شخصیتی از اولویت‌ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور پیش‌بینی اصلاح تربیتی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: با تحقق این مهم بازگشت زندانیان به زندان به حداقل می‌رسد.

ضیایی‌فرد با بیان اینکه اشتغال زندانیان یکی از اولویت‌های سال ۱۴۰۱ است، تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از دلایل وقوع جرم در جامعه بیکاری است در این راستا توجه ویژه‌ای به اشتغال و توانمندسازی زندانیان شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر برای حداقل ۵۰ درصد زندانیان اشتغال‌زایی شده است که این مهم رو به افزایش است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌های کشور در پایان با معرفی سید محتشم حسینی به عنوان سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر، از خدمات ۲ ساله رضا مقبلی قرائی قدردانی کرد.

کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در استان بوشهر
رئیس کل دادگستری استان بوشهر نیز در ادامه مراسم با اشاره به طرح تحول وتعالی در دستگاه قضا، افزود: در اجرای این طرح که رشد و ارتقا اهداف دستگاه قضا و سازمان زندان‌ها را فراهم کرده است در سال جاری تسریع می‌شود.

علی جمادی با بیان اینکه زندان بهترین مجازات در جوامع مختلف بشری شناخته شده است، خاطر نشان کرد: توجه به حبس‌زدایی یکی از اولویت‌های دستگاه قضاست که در این زمینه اقدامات مهمی انجام شده است.

وی از کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده ورودی زندانیان نسبت به سال گذشته کاهش خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر توجه به اشتغال و توانمندسازی زندانیان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حوزه مجازات، قضازدایی مورد توجه ویژه قرار دارد.

جمادی قضازدایی و واگذاری برخی از مجازات‌ها به دستگاه‌های شبه قضایی را از برنامه ها‌ی مهم دانست و بیان کرد: اعمال سیاست حبس‌زدایی، استفاده از جایگزینی مجازات‌ها و واگذاری برخی از امور قضایی به دیگر دستگاه‌ها مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر جرایم خشن سازمان یافته وجود ندارد، تصریح کرد: استان بوشهر در زمینه جرایم خشن از استان‌های امن کشور است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۷ حکم مجازات قصاص با فرهنگ صلح و سازش، بخشیده شد.

جمادی با قدردانی از خدمات رضا مقبلی قرائی مدیرکل قبلی زندان‌های استان بوشهر برای سید محتشم حسینی سرپرست اداره کل زندان‌های استان آرزوی موفقیت کرد.

برچسب ها: زندان ، پابند ، زندانی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: