bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه دولت باید با برنامه ریزی‌های لازم از کمبود کالا و افزایش قیمت‌ها در بازار جلوگیری کند، گفت: می‌توان با افزایش تولید هزینه‌ها را کاهش داد چرا که در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور وجود دارد.

به گزارش بازارنیوز، حمیدرضا رستگار، با اشاره به اینکه واقعیت امروز بازار آهن نشان می‌دهد قیمت‌ها نسبت به نیمه دوم اسفندماه سال گذشته روند کاهشی داشته است، اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته هرکیلو تیرآهن ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود، اما امروز هر کیلو میلگرد به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی با اعلام اینکه البته هنوز اختلاف زیادی میان قیمت‌های بین المللی و داخلی در بخش آهن و فولاد وجود دارد، افزود: همین امر عاملی شده تا واحد‌های تولیدی با بهانه افزایش نرخ دستمزد و قیمت حامل‌های انرژی درصدد افزایش قیمت‌ها باشند، اما به نظر ما می‌توان با افزایش تولید هزینه‌ها را کاهش داد چرا که در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور وجود دارد، اما میزان تولید ما حدود ۳۰ میلیون تن است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه دولت باید با برنامه ریزی‌های لازم از کمبود کالا و افزایش قیمت‌ها در بازار جلوگیری کند، گفت: ما به عنوان توزیع کننده آهن بازار را رصد کرده و می‌گوییم براساس هزینه‌های تولید حتی قیمت‌ها می‌تواند یک مقدار کاهش هم داشته باشد، ولی تولیدکنندگان این موضوع را قبول ندارند. در همین زمینه دولت باید یک برنامه ریزی مناسب را برای بازار اعمال کند تا در آینده با توجه به سیاست‌های ساخت مسکن با مشکل در تامین مواد اولیه روبرو نشویم.

/تسنیم

برچسب ها: آهن ، بازار ، کالا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: