bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به فرامین هشت ماده‌ای رییس جمهوری و راهبرد‌های وزارت صمت در باره نوسازی ناوگان سنگین و نیمه سنگین کشور، از اعلام آمادگی کامل برای نوسازی ناوگان و تامین نیاز موجود در کشور خبر داد.

جواد توسلی مهر با بیان این‌که بر اساس مصوبه دولت در مورد نوسازی ناوگان باری و مسافربری کشور و نیز امضای تفاهم نامه میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی براساس راهبرد‌های گروه صنعتی ایران خودرو، ظرف مدت پنج سال آینده، نوسازی ۱۶۷ هزار دستگاه از ناوگان باری و مسافری کشور عملیاتی خواهد شد، اظهار کرد: به این ترتیب، سالانه ۳۴ هزار دستگاه نوسازی خواهد شد. در این راستا، شرکت ایران خودرو دیزل آمادگی کامل برای ایفای نقشی فعال در این زمینه را دارد.

وی با بیان این‌که برنامه این شرکت تولید کننده خودرو‌های تجاری و کار، تولید ۲۵ هزار دستگاه در سال ۱۴۰۱ است، خاطرنشان کرد: با این حجم از تولیداتی که برای سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌ایم، ایران خودرو دیزل به تنهایی آمادگی و ظرفیت عملیاتی کردن تامین و نوسازی ۵۰ درصد از ناوگان باری و مسافری کشور را داراست.

وی در عین حال تصریح کرد: این اقدام در گرو تضمین خرید و سفارش گذاری محصولات و نیز تامین منابع مالی در جهت پیشگیری از زیان خودروسازان و زنجیره تامین است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل، با اشاره به حجم بالای تولیدات این خودروساز در سال آینده که بخشی از آن متعلق به محصولات جدید و داخلی سازی شده است، عنوان کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۵ هزار دستگاه کامیون و کشنده تولید خواهد شد. ایران خودرو دیزل و سایر شرکت‌های خودروسازی کشور، توان و ظرفیت تامین نیاز‌های باری و مسافری داخل را در صورت برخورداری از حمایت‌های لازم، دارا هستند.

/فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: