bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: دولتمردان در تصمیات اقتصادی خود باید به نحوی عمل کنند که معیشت مردم دچار تزلزل نشود و قطعا مجلس با تصمیماتی که باعث ایجاد نگرانی مردم شود مخالف است.

رسول فرخی میکال ، درباره تاثیر موضوع مدیریت ارز ترجیحی، گفت: با توجه به اینکه افزایش بی رویه قیمت ها، عدم نظارت دولت و توزیع ناعادلانه در بازار بزرگترین مشکل و دغدغه مردم بوده است لذا مجلس شورای اسلامی در راستای جلوگیری از ایجاد رانت و مافیا در بازار برای کالاهای اساسی و سایر کالاهای مورد نیاز مصوب کرد که دولت در صورت حذف ارز ترجیحی بایستی به نرخ شهریور 1400 با کالابرگ، کالا در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: وقتی هدفمندی یارانه ها عملیاتی شد یارانه نقدی که برای مردم واریز کردند 45 هزار تومان بود لذا با توجه به افزایش قیمت ها در طول این سال ها هیچ تغییری در پرداخت یارانه به مردم صورت نگرفته است و این به گونه ای است که در حال حاضر با 45 هزار تومان فقط می شود یک خرید محدود انجام شود بنابراین با توجه به این اتفاق ما با پرداخت یارانه به صورت نقدی مخالف هستیم.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس اظهار کرد: به عنوان خادم ملت در مجلس شورای اسلامی تاکید می کنم که دولتمردان باید شرایطی را ایجاد کنند تا اینکه مایحتاج خانواده ها براساس واقعیت در اختیار مردم قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: دولتی ها باید ساز و کاری همچون ارائه کالا برگ و سایر سیاست هایی که در قیمت کالاهای اساسی مردم مشکلی ایجاد نمی کند را لحاظ کنند و در حقیقت تضمین دهند که نیازهای اساسی مردم به کالا را نسبت به نرخ شهریور 1400 تامین و ارائه دهند.

فرخی میکال عنوان کرد: معیشت و رفاه اجتماعی مردم خط قرمز مجلس انقلابی است و در این رابطه نیز هیچ گونه اغماضی نمی کند؛ بنابراین دولتمردان بایستی به نحوی عمل کنند که در معیشت و زندگی مردم خللی ایجاد نشود.

/ خانه ملت

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: