bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
باید دید امشب رئیس‌جمهور در گفتگوی زنده‌ی خبری خود رقم جدید یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد یا نه و اگر قرار است افزایشی اتفاق بی‌افتد، رقم آن چه اندازه خواهد بود.

به گزارش بازارنیوز، خبر‌ها از تغییر، افزایش و تجمیع یارانه‌ها برای روز‌های آینده حکایت دارد. موضوعی که در روز‌های گذشته ازسوی مسئولان مختلف طرح و گمانه‌زنی‌هایی هم درباره میزان آن به مخاطبان ارایه شده است. یکی از سایت‌های خبری مدعی شد که پیگیری‌هایش از وزارت کار، اقتصاد و سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که مبلغ یارانه نقدی به زودی تغییر خواهد کرد.

وزارت کار، اما در خصوص تغییر احتمالیِ مبلغِ یارانه‌ها ضمن اعلام بی‌خبری از چنین گمانه‌زنی‌هایی، تایید یا تکذیب این موضوع را به مراجعی همچون سخنگوی دولت و سازمان هدفمندی یارانه حواله می‌دهد.

گفتنی است؛ در حال حاضر مبلغ یارانه نقدی برای هر فرد ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین یارانه‌ی معیشتی برای یک خانواده‌ی یک نفره ۵۵هزار تومان، خانواده‎ی دو نفره ۱۰۳هزار تومان، خانواده‌ی سه نفره ۱۳۸هزار تومان، خانواده‌ی چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌ی پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

در روز‌های گذشته؛ محسن رضایی (معاون اقتصادی رئیس‌جمهور) در یک گفتگوی خبری، مبلغ یارانه جدید را برای دهک‌های پایین ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های بالا ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد. طبق آنچه رضایی می‌گوید یارانه برای یک خانواده‌ی چهارنفره‌ی عضو سه دهک اول یک میلیون و ششصدهزار تومان و برای یک خانواده‌ی چهار نفره‌ی عضو دو دهک چهارم و پنجم یک میلیون و دویست هزار تومان تعیین شده است.

البته کمی بعد از آن برنامه، رضایی مجدد اعلام کرد که مبلغ یارانه‌ها هنوز قطعی نشده و این موضوع به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

باید دید امشب رئیس‌جمهور در گفتگوی زنده‌ی خبری خود رقم جدید یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد یا نه و اگر قرار است افزایشی اتفاق بی‌افتد، رقم آن چه اندازه خواهد بود.

/ ایلنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: