bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
پلیس امنیت اقتصادی، بازار ارز را تحت رصد داشته و طی انجام چند عملیات در هفته گذشته، تعدادی از قاچاقچیان ارز را دستگیر و ارز این دسته افراد را مصادره کرده است.

قاچاقچیان ارز در دام پلیس امنیت اقتصادی افتادند

گروه بانک و بیمه بازارنیوز؛ بعد از ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید، فروش و نگهداری ارز به میزان ۱۰ هزار یورو و بالاتر که فاقد خرید فاکتور از بانک‌ها، مؤسسات مالی و صرافی‌های مجاز باشد قاچاقاق تلقی می‌شود و پلیس موظف به ضبط و توقیف این میزان ارز‌ها می‌باشد.


در همین راستا پلیس امنیت اقتصادی ضمن رصد کامل بازار ارز و شناسایی سرشاخه‌های قاچاقچیان و دلالان ارزی، مقادیر قابل توجهی ارز که طبق قانون فاقد فاکتور رسمی خرید از صرافی‌های مجاز است مصادره کرده است.


رئیس‌جمهور ۲۳ فروردین ماه، قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ابلاغ کرد در قانون جدید صراحتاٌ عنوان شده است داشتن ارز تا سقف ۱۰ هزار یورو بلامانع است، ولی بیش از این مبلغ به شرط داشتن صورت حساب خرید از صرافی‌ها، بانک‌ها، مؤسسات اعتباری و یا اظهارنامه گمرکی تا مدت زمان شش ماه از اظهارنامه گمرکی منعی ندارد و تا قبل از این مهلت فرد موظف است که این ارز را به واحد‌های بانکی و صرافی‌ها بفروشد تا نزد آن‌ها در حسابی به نام خود نگهداری کند.پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: