bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
گرگان- صنعتی، رئیس اتحادیه املاک گرگان گفت: افزایش دستمزد کارگران و هزینه‌ها بر روی قیمت تمام ساختمان تاثیر گذاشته و قیمت ملک را هم بالاتر می‌برد.

محمدرضا صنعتی اظهار کرد: با توجه به وضعیت مسکن و گرانی ها، افزایش دستمزد کارگران به جای این که کمک حال آن‌ها باشد هزینه معیشت زندگی را بالا برده است و باید دولت به جای افزایش دستمزد، تورم را کاهش دهد.

رئیس اتحادیه املاک گرگان افزود: این افزایش هزینه‌ها بر روی قیمت تمام ساختمان تاثیر گذاشته و قیمت ملک را هم بالاتر می‌برد.

وی با بیان این که افزایش عوارض شهرداری و حذف ارز ترجیحی تأثیر خود را علاوه بر قیمت مسکن بر اجاره بها هم می‌گذرد، ادامه داد: هم اکنون هزینه اجاره چندین برابر شده و جوان‌ها از خرید خانه ناامید شده اند و در آرزوی رهن و اجاره منزل هستند.

رئیس اتحادیه املاک گرگان گفت: پیدا کردن سرپناه برای اجاره در گرگان سخت شده و دیگر حقوق شش میلیونی کفاف زندگی مردم را نمی‌دهد.

صنعتی با بیان این که هنوز تصمیمی درباره تمدید خودکار قرارداد‌ها و تعیین سقف اجاره‌بها گرفته نشده است، عنوان کرد: امسال هم مانند سال ۱۴۰۰ تمدید اجاره به صورت خودکار به قوت خود باقی است و اجاره در شهر‌ها براساس وسعت آن‌ها حدود ۱۵، ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت و دیگر مالک نمی‌تواند حکم تخلیه برای مستاجر بگیرد و آن‌ها می‌تواند با اظهارنامه این قرارداد را تمدید کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: افزایش هزینه‌ها و اجاره بها و خرید ملک مردم را به سمت روستا‌ها سوق داده است.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: