bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
بازارنیوز خبر می‌دهد؛
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح برنامه اعضای این کمیسیون برای بررسی زوایای حادثه متروپل آبادن، سوء مدیریت شهری و نقصان ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها را به عنوان مهم در وقوع این اتفاق تلخ بیان کرد.

حادثه «متروپل» نمایندگان را به آبادان کشاند/ ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اصلاح می‌شود

گروه راه و مسکن بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «اسماعیل حسین زهی» نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون برنامه اعضای این کمیسیون برای بررسی ابعاد حادثه متروپل آبادان اظهار داشت: ضمن ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه ناگوار، اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نظر دارند که در روز پنجشنبه طی سفری به شهر آبادان، برای بررسی ابعاد این اتفاق تلخ ورود جدی داشته باشند.


نایب رئیس کمیسیون عمران همچنین خاطر نشان کرد: طی این سفر قرار است که برخی مسئولان ارشد دولتی نیز از جمله رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، معاون عمران وزارت راه و شهرسازی و همچنین سرپرست سازمان نظام مهندسی کشور در کنار اعضای کمیسیون عمران به بررسی زوایای این اتفاق تلخ بپردازند. با مشخص شدن مقصران این حادثه، عاملان این موضوع به منظور مجازات به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


او علت وقوع چنین حادثه تلخی را ناشی از سوء نظارت در مدیریت شهری و سازمان نظام مهندسی بیان کرد و گفت: متاسفانه نه در شهر آبادان بلکه در تمامی شهر‌های کشور به دلیل قصور برخی از عوامل شهرداری در اعطای مجوز میزان ساخت و ساز یک ملک و همچنین عدم ارائه به موقع گزارش‌های پنجگانه، ما شاهد بروز چنین حوادث تلخی هستیم.


حسین زهی در پایان تاکیدکرد: متاسفانه ریشه تمامی این کوتاهی‌ها و تخلفات از محل ایراداتی است که به ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها وارد شده است لذا کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نظر دارد با اصلاح این ماده، مانع از بروز این حوادث ناگوار در سراسر کشور شود. در حال حاضر این موضوع در کمیسیون عمران مطرح و بررسی شده و اکنون منتظر آن است که هئیت رئیسه آن را برای رای گیری نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع دهد.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: