bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که در آبان ماه امسال، مجلس جلسه‌ای برای پیگیری نحوه اجرای قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، برگزار می‌کند. آبان ماه دیگر روز تعیین تکلیف و نه تذکر دادن است.

رئیس مجلس هشدار داد

 گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛ «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره‌ی ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در اجرای ماده ۷ قانون اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: مجلس در دو جلسه، نظارت بر اجرای قانون را در دستور کار داشت. چون موضوع تسهیل در صدور مجوز‌های کسب و کار یکی از چالش‌های مردم به ویژه جوانان است.


وی افزود: اصلاح مواد ۱و ۷ اصل ۴۴ و قانونی هم اخیرا تصویب شد که از اردیبهشت ماه برای ابلاغ اجرا شد که آن تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار است.


رئیس مجلس با قدردانی از وزیر اقتصاد برای آمدن پای کار جهت اجرای این قوانین گفت: مطمئن باشید مجلس پای کار است، چون دو موضوع اشتغال و گرانی از مسائل اساسی جامعه محسوب می‌شود.


قالیباف خطاب به وزارت اقتصاد گفت: مسئولان مربوطه در وزارت اقتصاد توجه داشته باشند که درگاه ملی صدور مجوز‌های کسب و کار در حوزه مسائل فنی و کنترلی اشکالاتی دارد که باید رفع شود تا بهانه از دستگاه‌های دیگر گرفته شود. ۴ کار باید در درگاه ملی مجوز‌ها انجام شود که شامل صدور، تمدید، استعلامات و توسعه است که فعلا در مرحله صدور هستیم. باید حتما سه کار دیگر انجام شود و دستگاه‌ها به درگاه ملی مجوز بپیوندند تا این مجموعه کار‌ها کامل انجام شود.


وی با تاکید بر لزوم اتصال مجوز‌های صنفی گفت: صنف‌هایی هنوز وارد این مجموعه نشدند حال این که بخش قابل توجهی از شغل‌ها و کار‌ها در حوزه اصناف است ان شاءالله اتاق اصناف و سایر مجموعه‌ها به سرعت کار را انجام دهند. هیات مقررات زدایی هم اصلاح فرایند‌ها را در دستور کار قرار دهند و به این بخش توجه شود.


رئیس مجلس خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌ها مثل شهرداری ها، کانون کارشناسان، سازمان نظام پزشکی، اتاق‌های ایران و تعاون و فراجا از جمله دستگاه‌هایی هستند که به این مجموعه و درگاه ملی وارد نشدند.


قالیباف گفت: جلسه بعدی برای اجرای این قانون در آبان ماه ۱۴۰۱ است و تا آن زمان معاونت نظارت به همراه کمیسیون جهش تولید مکلفند ماهانه گزارش پیشرفت کار را در اختیار نمایندگان قرار دهند.


وی ادامه داد: در آبان ما در جلسه‌ای در مجلس به این گزارشات رسیدگی می‌کنیم اگر اقدامی بر زمین مانده باشد مجلس از همه ابزار‌های خود همچون ارجاع تخلفات به قوه قضاییه تا استیضاح استفاده می‌کند تا برای یک بار روند اشتغال در کشور جمع شود. آبان ماه دیگر روز تعیین تکلیف و نه تذکر دادن است.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: