bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
بنابر ادعای یک مقام مسئول؛
رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان نان ایران گفت: همه زیرساخت‌ها برای فروش نان کیلویی در کشور فراهم شده است.

فروش کیلویی نان قوت گرفت

گروه کشاورزی بازارنیوز؛ «محسن لزومیان» رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران در برنامه تلوزیونی اعلام کرد: برای جلوگیری از کم فروشی در برخی از نانوایی‌ها همه زیرساخت‌ها برای فروش نان کیلویی فراهم شده است.


وی افزود: با توجه به اینکه در برخی از نانوایی‌ها تخلفات کم فروشی وجود داشت پیشنهاد شده که نان به صورت کیلویی در کشور به فروش رود.


به گفته این مسئول، فروش نان کیلویی موجب ایجاد فضای رقابتی بین نانوایی‌ها خواهد شد و از کم فروشی جلوگیری می‌شود. بر اساس آمار‌های سازمان تعزیرات حکومتی طی سه ماه گذشته ۱۵۰۰ پرونده کم فروشی نان به این سازمان ارجاع شده است.


در حال حاضر در برخی از استان‌ها برنامه فروش نان به صورت کیلویی اجرا می‌شود که از نگاه مردم موفقیت آمیز بوده است؛ بنابراین گزارش، کاربران خبرگزاری فارس با ثبت پویشی در سامانه فارس من خواستار پیگیری در موضوع فروش کیلویی نان برای مبارزه با کم‌فروشی شده‌اند.

[فروش کیلویی نان برای مبارزه با کم‌فروشی]با توجه به شرایط جهانی کمبود گندم و یارانه پنهان آرد در کشور برای مبارزه با کم‌فروشی نان حتی بعد از پیاده‌سازی طرح جدید دولت برای حذف چرخه غلط تخصیص ارز ترجیحی همانند بعضی از شهرستان‌های کشور نان به صورت کیلویی عرضه شود. این گونه می‌توان مشکل کم‌فروشی را حل کرد.

 

منبع: خبرگزای فارس

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: