bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
هیأت تجاری- سیاسی نیجریه به ریاست وزیر امورخارجه این کشور و جهت انجام دیدار با معاون اول رئیس جمهور، وزیر صمت و رئیس مجلس وارد تهران می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، ۱۶ خرداد هیأت تجاری – سیاسی از نیجریه به ریاست وزیر امورخارجه این کشور، جهت انجام مبادلات و عقد تفاهمنامه‌های تجاری به تهران سفر خواهد کرد.

هیأت تجاری نیجریه در این سفر در ملاقات‌های رو در رو و به میزبانی سازمان توسعه تجارت، پیرامون تبادلات تجاری با تجار ایرانی بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

همچنین در پایان این سفر، چندین سند و تفاهمنامه همکاری میان ۲ کشور به امضای سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت و وزیر امور خارجه نیجریه خواهد رسید.

در ادامه این سفر وزیر امورخارجه نیجریه، با معاون اول رئیس جمهور و همینطور رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار خواهد کرد.

این سفر در راستای برنامه ج. ا. ایران برای توسعه مبادلات تجاری با کشور‌های آفریقایی صورت گرفته و پیش بینی می‌شود با عقد این تفاهمنامه ها، مبادلات میان دو کشور در مدت کوتاهی افزایش چندین برابری داشته باشد.

نیجریه یکی از ۴ شریک تجاری ایران در آفریقا محسوب می‌شود. پیشتر مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر ضرورت افزایش تلاش‌ها و برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات به نیجریه در شرایط پساکرونا، اعلام کرده بود: صادرات ایران به این کشور در شش ماه نخست ۱۴۰۰، در هم‌سنجی با پارسال ۸ درصد رشد داشته است.

وی گفته بود: صادرات ایران به نیجریه در ۶ ماهه نخست سال جاری نزدیک به ۴۴ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد هشت برابری است.


/ تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: