bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت مطرح کرد؛
رئیس جمهور با اشاره به موعد جابجایی‌ها، لزوم نظارت وزارت راه و شهرسازی بر بازار مسکن را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: دولت باید علاوه بر تدبیر برای سامان دادن نرخ اجاره‌بها، اجازه ندهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم و موجبات نگرانی مردم را فراهم کنند.

دولت اجازه نمی‌دهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم سازند

به گزارش گروه اقتصاد کلان بازارنیور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز دوشنبه هیئت دولت با تشکر از عنایت مقام معظم رهبری در قدردانی از اعضای دولت به دلیل توجه ویژه به آسیب‌دیدگان حادثه فروریختن ساختمان در آبادان بر ضرورت پیگیری جدی ۷ توصیه رهبری معظم انقلاب در سخنرانی روز ۱۴ خرداد در حرم امام راحل تأکید کرد.


رئیس‌جمهور صیانت از هویت انقلاب را از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی عنوان کرد و گفت: دولت خود را اولین مخاطب فرامین رهبری می‌داند و تحقق فرمایشات ایشان را نیز با جدیت پیگیری می‌کند.


رئیسی انجام مسئولیت‌ها در زمان مناسب را از الزامات تحقق فرامین رهبری برشمرد و افزود: هر کاری که در زمان مناسب خودش انجام شود به نتیجه مطلوب خواهد رسید و تأخیر در انجام وظیفه امری ناپسند و خسارت‌بار است.


رئیس‌جمهور در همین راستا به ابلاغ قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» در روزهای اخیر اشاره کرد و با تأکید بر لزوم اجرای کامل این قانون اظهار کرد: قانون جهش تولید دانش‌بنیان راهکارهای خوبی برای حل مشکلات تولید و تولیدکنندگان ارائه کرده که اجرای دقیق آن موجب رونق و جهش واقعی تولید به ویژه تولیدات دانش‌پایه در کشور می‌شود.


رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و موعد جابجایی‌ها، لزوم نظارت وزارت راه و شهرسازی بر بازار مسکن را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: دولت باید علاوه بر تدبیر برای سامان دادن نرخ اجاره‌بها، اجازه ندهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم و موجبات نگرانی مردم را فراهم کنند.


رئیس‌جمهور همچنین به برخی گلایه‌ها درباره عدم اجرای کامل ضوابط تسهیل پرداخت وام براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از سوی بانک‌های عامل اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی دستورالعملی ابلاغ می‌شود، باید کامل اجرا شود تا باعث گرفتاری و بدبینی مردم به بانک‌ها نشود.


رئیسی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت حذف تشریفات زائد در دستگاه‌ها تأکید کرد.

 

همچنین با تصویب هیئت وزیران و در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات، نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال، معاملات متوسط (معاملات با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک) تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و معاملات بزرگ با مبلغ برآورد اولیه بیش از ۱۰ میلیارد ریال، تعیین گردید.

لازم به ذکر است، نصاب معاملات تعیین شده، به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می شود، تسری می‌یابد.

موافقت دولت با آیین‌نامه اجرایی ثبت حمایت‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر در سامانه خدمات وزارت تعاون

هیئت وزیران در ادامه جلسه و در اجرای تکلیف مقرر در بند (و) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در خصوص ثبت حمایت‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر در سامانه خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آیین‌نامه اجرایی مربوط به این بند را به تصویب رساند.

تمدید موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو

با پیشنهاد و زارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، پروتکل تمدید موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو شامل جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان فدراسیون روسیه) به تصویب هیئت وزیران رسید.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی

هیئت وزیران به منظور رفع مغایرت قانونی و ایراد وارده از سوی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین‌نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مبنی بر اصلاح آیین‌نامه فوق موافقت کرد.

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه تصویب مقاوله‌نامه مشاوره سه جانبه (استانداردهای بین‌المللی کار)

دولت به پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور و در اجرای ماده (۱۰۰) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، از مجلس برای بررسی لایحه تصویب مقاوله‌نامه مشاوره سه‌جانبه (استانداردهای بین‌المللی کار) تقاضای اولویت کرد.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: