bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
گرگان- موسوی، سرپرست شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: برق ادارات پرمصرف گلستان از روز سه شنبه قطع خواهد شد.

سید احمد موسوی اظهارکرد: به دنبال اخطار‌های داده شده، از روز سه‌شنبه، انشعاب ادارات مستقر در گلستان که مصرف برق خود را براساس مصوبه ابلاغی هیئت وزیران به شرکت‌های توزیع و استانداران کاهش نداده‌اند، قطع خواهد شد.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق گلستان با اشاره به رشد ۵۰ درصدی در مصرف برق در استان گفت: برای رفاه حال مشترکان، براساس مصوبه استانداری؛ ساعات کار ادارات یک ساعت زودتر از حالت عادی شروع و همچنین به پایان می‌رسد تا در مصرف انرژی برق مدیریت شود که مشکلی برای مشترکان پیش نیاید.

وی افزود: با این وجود به رصد‌های انجام شده از طریق کنتور‌های فهام، مشخص شد که برخی ادارات مصرف برق خود را مدیریت نکرده لذا ضمن اعلام هشدار به آن‌ها اعلام می‌شود که در صورت عدم مدیریت، براساس مصوبه هیئت وزیران برق آن‌ها قطع خواهد شد.

موسوی توضیح داد: ادارات مکلف هست ۳۰ درصد مصرف برق خود را در ساعات اداری و ۶۰ درصد برق مصرفی خود را در ساعات غیراداری کاهش دهند.

وی گفت: بارِ پایه در روز‌های عادی، حداکثر ۴۰۰ مگاوات است، اما روز گذشته (دوشنبه) به هزار و ۸۶ مگاوات رسید.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق گلستان ادامه داد: روز گذشته با مدیریتی که شد، خوشبختانه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم، اما در ادامه با توجه به اینکه تولید و مصرف ما تراز نیست، برای پایداری برق، مدیریت مصرف، ضروری است.

موسوی بیان کرد: ۸۰ درصد مشترکان شرکت توزیع نیروی برق گلستان، مشترکان خانگی هستند که ۷۰ درصد برق استان را مصرف می‌کنند.


/ بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: