bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
گرگان- عرب عامری، مدیرعامل شرکت شالود فولاد آسیا با اشاره به مزایای استفاده از سازه‌های سبک در صنعت ساختمان، گفت: ساخت و تکمیل تاسیسات گردشگری و پروژه‌های عمرانی با این فناوری شتاب می‌گیرد.

مهدی عرب عامری اظهارکرد: شرکت شالوده فولاد یکی از شرکت‌های عضو کنسرسیوم شالوده است که با هدف احداث واحد‌های پیشرفته تولید سازه‌های سبک سازی شده و سازه‌های فولادی سنگین با بهره گیری از فناوری روز دنیا در سال ۱۳۹۴ راه اندازی شد.

مدیرعامل شرکت شالود فولاد آسیا افزود: این مجموعه از سال ۱۴۰۰ تصمیم به ساخت، ساختمان‌های پیش ساخته با استفاده از فناوری مدرن با برند تولوس کرده است.

وی بیان کرد: تکنولوژی که از آن استفاده می‌شود، خدمات مهندسی ساختمان با آخرین متد و روش صنعتی سازی ساختمان در خاورمیانه است.

عرب عامری ادامه داد: افزایش دمای زمین در تولید برخی محصولات و مصالح ساختمانی، تولید سیمان و آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از آن، عمر مفید پایین ساختمان‌های سنتی و دورریز بالای مصالح غیربازیافتی در ساختمان‌هایی که به روش سنتی احداث می‌شوند سبب شد به فکر تولید محصولی جدید باشیم.

مدیرعامل شرکت شالود فولاد آسیا گفت: این محصولات با کمترین میزان مصرف آب در روش صنعتی سازی ساختمان و مونتاژ سریع، بی صدا و کمترین دستبرد به طبیعت تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: افزایش حامل‌های انرژی و ضرورت استفاده از مصالح نوین با عایق‌های حرارتی و برودتی برای جلوگیری از هدررفت انرژی، کمبود نیروی انسانی ماهر و افزایش دستمزد و نیروی انسانی کارآمد و حرفه ای، افزایش هزینه‌های حمل و نقل و بارگیری و تخلیه مصالح که باعث افزایش قیمت بهای تمام شده ساختمان می‌شد، عدم رضایت مشتریان ساختمان‌های سنتی در محصول نهایی به دلیل عدم وجود کنترل کیفیت، عدم تعویض در ارائه خدمات و تولید به دلیل تغییرات جوی و آب و هوایی در سیستم‌های صنعتی و پیش ساخته، افزایش میزان بلای طبیعی مانند زلزله و رانش زمین و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن، کاهش زمان بازگشت سرمایه به دلیل سرعت بالای ساخت و نصب محصول، عدم تغییر هزینه نهایی نسبت به پیش بینی بودجه اولیه به دلیل سرعت برای ساخت، عدم محدودیت در ارائه سبک‌های معماری با سلایق مختلف مشتریان، هزینه نگهداری کمتر به دلیل استفاده از مواد سازگار با محیط زیست و قابلیت جابجایی و انتقال به مکان دیگری پس از نصب از جمله دلایل ایجاد این فناوری بوده است.

عرب عامری افزود: استفاده از این محصول امکان بهره گیری از نیرو‌های تحصیل کرده نسل امروزی را میسر کرده و سبب کاهش ریسک سرمایه گذاری می‌شود و می‌تواند در حوادث غیرمترقبه یک پشتیبان خوب برای دولت‌ها باشد.

مدیرعامل شرکت شالود فولاد آسیا گفت: تسریع در ایجاد اماکن گردشگری (راه اندازی سریع مجموعه‌ای گردشگری و اقتصادی) و تسریع در شروع پروژه‌های عمرانی کلان کشور با جایگزین کردن تجهیز کارگاه صنعتی نسبت به سنتی از جمله مزایای این محصولات است.

وی ادامه داد: برای توسعه نیازمند حمایت دستگاه‌های حاکمیتی و همکاری واحد‌های ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها هستیم.

عرب عامری بیان کرد: با توجه به رشد منفی جمعیت و کاهش کمیت نیروی انسانی، استفاده از مهندسان تحصیل کرده دانشگاهی منجر به افزایش کیفیت نیروی انسانی و محصول نهایی می‌شود لذا تولوس ظرفیت اشتغالزایی ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را دارا است.

مدیرعامل شرکت شالود فولاد آسیا گفت: با توجه به نیروی انسانی ارزان و تولید محصولات پایه ساختمانی در ایران و پایین بودن ارزش پول ملی و کیفیت قابل قبول و تولید براساس استاندارد‌های روز اروپا، محصولات تولوس در منطقه قابل رقابت خواهند بود.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: