bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
ساعت از ۱۴ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد گذشته بود که اسامی برندگان خودرو در سامانه یکپارچه درج و به افراد سه روز برای پرداخت وجه فرصت داده شد.

به گزارش بازارنیوز، وزارت صمت چهارشنبه ۱۱ خرداد، اسامی برندگان قرعه‌کشی خودرو را اعلام کرد. افراد تا چه زمانی برای پرداخت وجه خودرو زمان دارند؟

وزارت صمت، قرعه‌کشی طرح‌های فروش عرضه شده در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را روز نهم خرداد انجام داد. قرار بود اسامی برندگان، ساعت ۹ صبح روز بعد در همان سامانه اعلام شود، اما افراد حدود ۳۰ ساعت بعد از نتایج مطلع شدند.

ساعت از ۱۴ روز چهارشنبه ۱۱ خرداد گذشته بود که اسامی برندگان خودرو در سامانه یکپارچه درج و به افراد سه روز برای پرداخت وجه فرصت داده شد. با توجه به اینکه از روز جمعه، سیزدهم تا یکشنبه پانزدهم خرداد، در کشور تعطیلات رسمی بود، برندگان احساس کردند که زمان زیادی برای تکمیل فرایند تکمیل خرید خودرو ندارند. اما با دقت در اطلاعیه‌های صادر شده مشخص می‌شد که افراد سه روز کاری را برای پرداخت وجه زمان دارند. به عبارت دیگر روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه که تعطیل رسمی بودند، در این مهلت محاسبه نمی‌شدند.

بر این اساس، مهلت باید امروز به پایان می‌رسید (پنجشنبه دوازدهم و دوشنبه و سه‌شنبه شانزدهم و هفدهم خرداد). اما در ادامه به این مهلت افزوده و تا چهارشنبه هجدهم تمدید شد

برندگان خودرو تا کی مهلت تکمیل خرید دارند؟
اما اکنون بر اساس آنچه که در صفحه نخست سامانه یکپارچه تخصیص خودرو درج شده است، برندگان تا ۲۵ خرداد می‌توانند فرایند واریز وجه را تکمیل کنند.

در متن درج شده در این سایت آمده است: «هم اکنون فرایند واریز وجه از سوی منتخبین اصلی توسط شرکت‌های خودروسازی آغاز شده و تا تاریخ ۲۵ خرداد ماه جاری ادامه خواهد یافت.»

این در حالی است که روز گذشته شرکت بهمن موتور اعلام کرد کسانی که در قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، برای خرید دیگنیتی و فیدلیتی برنده شده‌اند، تا روز چهارشنبه، ۱۸ خرداد (فردا) برای پرداخت وجه فرصت دارند. در سایت پنج خودروساز دیگری توضیحی در این زمینه دیده نمی‌شود.

البته پیش از این، حسین کاظمی، معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا نیز گفته بود: برندگان قرعه‌کشی خودرو تا چهارشنبه ۱۸ خرداد مهلت دارند تا وجوه خود را واریز کنند (صدا و سیما).

هجدهم یا بیست و پنجم؟
در پیگیری تجارت‌نیوز از شرکت بهمن موتور مشخص شد که وزارت صمت به شرکت‌ها تاریخ ۱۸ خرداد را اعلام کرده. در پیامک برای برندگان نیز همین تاریخ درج شده بود.

این شرکت توضیح داد که هنوز هیچ ابلاغیه رسمی مبنی بر تغییر مهلت تکمیل فرایند خرید برای آن‌ها ارسال نشده در نتیجه ملاک هنوز هجدهم است.

در این میان، مشخص نیست که برندگان طرح‌های فروش در مورد هر شش خودروساز فعال در این سامانه، تا کی برای واریز وجه مهلت دارند؛ هجدهم یا بیست و پنجم؟

سایت‌های اطلاع‌رسانی به برندگان خودرو
هر چند ابهام همچنان موجود است، اما برندگان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر در مورد قرعه‌کشی به لینک‌های زیر مراجعه کنند.

سایپا saipa.iranecar.com

بهمن موتور bahman.iranecar.com

ایران خودرو esale.ikco.ir

مدیران خودرو iranecar.mvmco.ir

کرمان موتور sales.kermanmotor.ir

آرین پارس موتور sales.lamari.ir

 

 

/ تجارت‌نیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: