bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
معاون وزیر راه گفت: عربستان در صدور به موقع ویزای حجاج مشکلاتی ایجاد کرد و این مسائل همچنان ادامه دارد.

به گزارش بازارنیوز، کاپیتان محمد محمدی‌بخش در مراسم بدرقه اولین زائران بیت‌الله‌الحرام تمتع امسال که بامداد امروز (یکشنبه ۲۲ خرداد) در فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: پرواز‌های حج با تمام محدودیت‌ها آغاز شده و دو ماه است که دستگاه‌های مختلف مقدمات آن را فراهم کرده‌اند تا یک حج تمام ایرانی داشته باشیم.

وی افزود: محدودیت‌هایی که از سوی عربستان اعمال و قرار شد تنها ایران‌ایر پرواز‌های حج را انجام دهد، مشکلاتی برای ما انجام کرده ضمن اینکه قرار است از ۱۷ فرودگاه به علاوه فرودگاه امام (ره) پرواز‌های حج انجام شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: ما با آمادگی کامل هواپیما‌ها و انجام چک پرنده‌ها مهیای برگزاری پرواز‌های حج هستیم. همچنین ترمینال‌های حجاج ۱۷ فرودگاه مجری پرواز‌های حج جداسازی شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه عربستان مشکلاتی برای ما ایجاد کرده و ویزا‌ها را به موقع صادر نکرده و هنوز هم این موضوع ادامه دارد، گفت: با حداکثر ایمنی ممکن این مأموریت را انجام خواهیم داد. ایران‌ایر پرواز‌های متعددی برگزار می‌کند و خود را با برنامه‌های سازمان حج و زیارت تطبیق داده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران حج را نصب‌العین خود قرار داده‌ایم، ادامه داد: در راستای اجرای فرمان رهبری، به دنبال کاهش زمان سفر و هزینه‌های پرواز حجاج هستیم.


/ مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: