bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
گرگان- محرابی، مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: هیچ گونه نشانه‌ای از بیماری تب کریمه کنگو در گلستان گزارش نشده، اما برای اینکه مردم در این خصوص با مشکلی مواجه نشوند از فروشگاه‌های مجاز، گوشت خریداری کنند.

غلامرضا محرابی اظهار کرد: با شروع فصل گرما بیماری تب کریمه کنگو در برخی استان‌ها دیده شده، اما تاکنون گزارشی در خصوص وجود این بیماری در گلستان گزارش نشده است.

مدیرکل دامپزشکی گلستان با اشاره به اینکه این بیماری بر روی دام هیچ گونه نشانه بالینی ندارد، تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از وقوع این بیماری و گسترش آن جلوگیری کنیم در فصل‌های گرم سال نظارت‌ها را در این حوزه افزایش می‌دهیم.

محرابی ادامه داد: نظارت‌های بهداشتی در کشتارگاه‌های دام استان شامل معاینه بالینی پیش از کشتار دام، نظارت صحیح بر مراحل نگهداری لاشه در پیش سردکن (دمای دو تا چهار درجه سانتی گراد) نظارت بر خودرو‌های حمل لاشه و انتقال به مراکز عرضه تشدید شده است.

مدیرکل دامپزشکی گلستان تشدید نظارت‌های بهداشتی در مبادی ورودی استان و پست‌های قرنطینه برای جلوگیری از ورود دام‌های فاقد مجوز را از دیگر اقدامات پیشگیرانه این دستگاه برشمرد.

وی گفت: کنترل دام‌های دارای شناسنامه، سمپاشی میادین دام و خودرو‌های حمل دام زنده، تشدید نظارت‌های بهداشتی بر اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی به لحاظ شناسایی دام‌های کشتاری غیر مجاز از دیگر برنامه‌های ادره کل دامپزشکی گلستان به شمار می‌رود.

محرابی ضمن یادآوری اینکه با متخلفین و افرادی که ذبح غیر مجاز و خارج از کشتارگاه انجام می‌دهند به صورت جدی برخورد می‌شود، افزود: جهت پیشگیری از این بیماری برای دامداران، قصابان و افرادی که در کشتارگاه‌ها دام ذبح انجام می‌دهند، آموزش‌های لازم داده شده است.


/ بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: