bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
معاون وزیر رفاه در خصوص ملاک تعیین دهک‌بندی‌ها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش بازارنیوز، یارانه جدید نوع دیگری از یارانه‌های پرداختی دولت است که طبق لایحه و بودجه‌ای که دولت تعیین می‌کند به مردم پرداخت می‌شود. همانند یارانه‌های دیگر، یارانه جدید نیز شامل تمامی افراد نمی‌شود و مشمولان یارانه جدید نیز توسط دولت تعیین می‌گردد. یارانه جدید در هر دوره برای کالای خاصی پرداخت می‌شود؛ و اینبار یارانه جدید نان یکی از واریزی‌هایی است که دولت تصمیم دارد آن را برای جبران گرانی‌های اخیر به مردم پرداخت کند. جزئیات تازه‌ای از یارانه جدید را در ادامه بخوانید.

به نقل از اقتصاد آنلاین، یک ماه پیش بود که رئیس جمهوری در گفتگوی تلویزیونی از یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی خبر داد؛ این یارانه که همان شب و در حین گفتگوی تلویزیونی رییسی واریز شد، برای برخی ابهامات زیادی به دنبال داشت؛ داستان این ابهامات نیز به افرادی بازمی‌گشت که مشمول یارانه نشده بودند.

طبق گفته همان شب رییس جمهوری قرار بود که دهک‌های یک تا ۹ یارانه بگیرند و دهک دهم نیز تنها دهکی بود که مشمول یارانه نبود؛ به همین خاطر از فردای واریز یارانه‌ها اعتراض به دهک‌بندی‌ها آغاز و سایتی جهت ثبت این اعتراضات معرفی شد.

در این بین یکی از اصلی‌ترین سوالات آن بود که این دهک‌بندی بر چه اساس است؟ چراکه برخی از سایت‌ها ارقامی را منتشر و اعلام کرده بودند که افرادی که بیشتر از رقم تعیین‌شده حقوق بگیرند، مشمول یارانه نمی‌شوند و به عبارتی دهک دهمی هستند.


/سلام نو

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: