bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
معاون نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت بودجه بخش پژوهش را ناکافی دانست و گفت: مسیر پژوهش و فناوری باید به بازار کالا و خدمات باز شود.

به گزارش بازارنیوز، سجاد خلیلی دیروز (سه‌شنبه، ۲۴ خردادماه) در آیین تکریم جعفر توفیقی و معارفه عظیم کلانتری‌اصل، رؤسای پیشین و تازه پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه هزینه‌هایی که برای پژوهش و فناوری اختصاص داده می‌شود، عدد قابل قبولی نیست، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بار‌ها بر موضوع پژوهش تأکید کردند و نیاز است در این مسیر گام‌های استواری برداشته شود.

وی ضمن تأکید بر توجه و اهمیت بیشتر به مبحث پژوهش، فناوی و نوآوری در صنایع کشور، تصریح کرد: راه پروهش و فناوری باید به بازار کالا و خدمات باز شود، اینکه تعداد زیادی هیئت علمی داشته باشیم، اما هیچ کمکی به حل مشکلات صنعت نکنند، به‌واقع مطلوب نیست.

معاون نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت رویکرد تجویزی را به‌عنوان عارضه‌ای در صنایع کشور نام برد و افزود: رویکرد تجویزی به این معناست که باید‌ها و نباید‌ها را مشخص و سیاست اعلام کنیم، متأسفانه این رویکرد تاکنون جواب نداده است.

خلیلی با تأکید بر اینکه نباید به باید‌ها و برنامه‌ها اکتفا کرد و مسائل صنعت باید در سیستم حل و در شرکت‌های تابعه بازاریابی شود، گفت: اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور ما مطلوب و پیش‌برنده نیست./ شانا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: