bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد که معدن مس طلا جانجا دارای بیش از ۱۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی است که پیش بینی می‌شود با توسعه اکتشافات در منطقه ذخیره احتمالی آن به یک میلیارد تن برسد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از ایمیدرو، وجیه الله جعفری گفت: با فعال شدن معدن جانجا در سیستان و بلوچستان، بخش خصوصی فعالیت خود را در معادن اطراف توسعه بخشیده و آینده‌ای پررونق در انتظار آن مناطق است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: معدن مس - طلا جانجا دارای بیش از ۱۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی است که پیش بینی می‌شود با توسعه اکتشافات در منطقه، ذخیره احتمالی آن به یک میلیارد تن برسد.

وی گفت: براساس تعهد سرمایه گذار طی پنج سال آتی با احداث کارخانه تولید کنسانتره مس (ظرفیت سالانه حداقل ۱۳۰ هزار تن) و ایجاد صنایع پایین دستی، شرایط برای رشد تولید و اشتغال‌زایی در این منطقه فراهم خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تامین امنیت، توسعه اقتصادی، افزایش اشتغال و رفاه برای مردم منطقه یکی از اثرات اجرای طرح مس جانجا است که در کنار توسعه معدن و احداث واحد‌های فرآوری صورت می‌گیرد.

جعفری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تفاهم نامه ایجاد ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق برای صنایع و معادن گفت: نیروگاه شهید باکری سمنان نخستین واحد از این تفاهم نامه است که با همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ صنایع معدنی، تابستان سال جاری وارد مدار تولید می‌شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: واگذاری استخراج و فروش به بخش خصوصی و نظارت دولتی، رویکردی است که در این حوزه شاهد آن هستیم.

جعفری افزود: جذب ۷.۲ میلیارد دلار سرمایه بخش خصوصی در حوزه معدن و صنایع معدنی و تکمیل ۲.۵ میلیارد دلار از این رقم با اشتغال زایی بیش از ۷ هزار نفر، حاکی از همکاری دولت و بخش خصوصی است.

به گفته جعفری، پیش از این ایمیدرو با ایجاد شرکت‌های مختلف عهده دار صفر تا صد امور مربوط به صنایع مختلف معدن و صنایع معدنی بود، اما با اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی، رویکرد ایمیدرو به بسترسازی، تسهیل گری، راهبری سرمایه گذاری و توسعه معطوف شده است.

وی افزود: طرح‌های نیمه تمام مربوط به بخش خصوصی است، اما بر حسب سیاست توسعه‌ای و حمایتی ایمیدرو، طرح‌های نیمه تمام مورد پایش قرار گرفت و با جذب مشاور، به دنبال رفع معضلات این مجموعه‌ها هستیم.

/ فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: