bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۴۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
وزیر راه وشهرسازی خبر داد:
وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبات قرارداد‌های مستأجران و موجران به طور اتوماتیک تمدید می‌شود و سقف نرخ افزایش در تهران و کلان‌شهر‌ها ۲۵ درصد و در سایر شهر‌ها ۲۰ درصد خواهد بود.

قرارداد مستاجران به طور خودکار تمدید می‌شود

گروه راه و مسکن بازارنیوز؛ «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی، با حضور در شبکه خبر ضمن اشاره به نگرانی مستأجران در موضوع تامین مسکن گفت: امسال به دلایل متعدد نرخ اجاره افزایش قابل توجهی یافته که ما به منظور ساماندهی این مسئله بسته پیشنهادی را برای حل مسئله به سران قوا و هیات دولت ارائه کردیم.


وزیر راه و شهرسازی در بیان شاه‌کلید بسته پیشنهادی وزارت راه گفت: بر اساس مصوبات قرارداد‌های مستأجران و موجران به طور اتوماتیک تمدید می‌شود و سقف نرخ افزایش در تهران و کلانشهر‌ها ۲۵ درصد و در سایر شهر‌ها ۲۰ درصد خواهد بود.

قرارداد همه مستاجران به طور خودکار تمدید خواهد شد


وی ادامه داد: هیچ مستأجری واحد مسکونی خود را تخلیه نمی‌کند و قرارداد‌ها به طور کلی تمدید خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه ابزار نظارتی برای این بازار در نظر گرفته شده است، گفت: از موجرانی که پیش از مصوبه دولت نسبت به تمدید قرارداد مستاجران خود در سقف اعلام شده اقدام کردند تشکر می‌کنم و به عنوان خدمتگزار مردم از سایر موجران تقاضا دارم تا مصوبه دولت را اجرا کنند.


وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: البته استثنائاتی برای این منظور در نظر گرفته شده است، مثلا اگر موجری بخواهد فرزند تازه ازدواج کرده خود را در واحد مسکونی ساکن کند با مراجعه به شورای حل اختلاف این مسائل رفع خواهد شد.


قاسمی در پایان گفت: ابزار‌های مهمی طراحی کردیم تا ضمانت اجرای این قانون ارتقا یابد که در روز‌های آتی رسانه‌ای خواهد شد.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: