bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۴۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
سخنگوی گمرک:
سخنگوی گمرک گفت: رجیستری تلفن همراه موضوع جدیدی نیست و قبلا بارها اعلام شده است.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز: سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک در خصوص اعلام یکی از سازمان‌های غیرمرتبط با گمرک در خصوص رجیستری تلفن همراه مسافری اظهار داشت: بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مسافران در مبادی ورودی به کشور (ریلی، زمینی، دریایی و هوایی)، قبل از خروج از بخش مسافری گمرک، می‌بایست IMEI تلفن همراه خود را در کنار بررسی اسناد هویتی و به همکاران ما اعلام و ثبت کنند و بعد از خروج از محوطه مسافری گمرک، امکان رجیستر تلفن همراه با رویه مسافری میسر نبوده است.

وی افزود: این موضوع یعنی لزوم رجیستر تلفن همراه قبل از خروج از گمرک، موضوع جدیدی نیست و قبلاً بارها توسط گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اطلاع رسانی شده است و مسافران و هموطنان عزیز نیز در زمان ورود به کشور این مساله را رعایت می‌کنند.

لطیفی در ادامه گفت: اطلاع رسانی در خصوص هر گونه تغییر و یا موضوعات گمرکی، توسط گمرک انجام می‌شود، لذا از سایر سازمان‌ها هم انتظار داریم تمرکزشان را در حوزه مأموریت خود قرار داده تا خدای نکرده اطلاعات ناصحیح منتشر نشود.

گفتنی است امروز برخی مسئولان فرودگاه امام خمینی در خصوص لزوم رجیستری گوشی‌های تلفن همراه قبل از خروج از کشور، به مسافران هشدار داده بودند.

پایان پیام//

برچسب ها: رجیستری ، موبایل ، لطیفی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: