bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱
سمنان- تنشه دل، رئیس سازمان صمت استان سمنان گفت: طرح شناسه دار شدن لوازم یدکی خودرو با هدف مقابله با برخی سوء استفاده‌ها و همچنین عرضه کالا‌های قاچاق در استان اجرا شده است.

علی تشنه دل، با بیان اینکه طرح شناسه دار شدن لوازم یدکی خودرو در استان سمنان اجرا شد، ابراز کرد: این طرح به ما کمک می‌کند تا از عرضه خارج از شبکه لوازم یدکی در سراسر استان سمنان و مغازه‌های فروش لوازم یدکی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه طرح شناسه دار شدن لوازم یدکی خودرو با هدف مقابله با برخی سوء استفاده‌ها و همچنین عرضه کالا‌های قاچاق در استان اجرا شده است، ابراز کرد: بازرسان در فروشگاه‌های مرتبط با لوازم یدکی حاضر و کد‌های الکترونیکی لوازم یدکی موجود را رصد می‌کنند.

رئیس صمت استان سمنان افزود: از ابتدای سال جاری باتری و کمک فنر کد رهگیری را دارند تا مردم بتوانند با کد دستوری #۷۷۷۷*۴* از اصالت کالا و شناسه هویت مطمئن شوند همچنین باید گفت اگر کالایی این اصالت رهگیری را نداشته باشد طبق قانون قاچاق محسوب می‌شود.

تشنه دل با بیان اینکه در کالا‌های ایرانی نیز اگر بارکد اصالت و هویت کالا وجود نداشته باشد، اقلام به عنوان جنس تقلبی محسوب خواهند شد، ابراز کرد: بازرسان اگر کالایی را مشاهده کنند که کد رهگیری نداشته باشد، کالا توقیف می‌شود و دارندگان کالا به جریمه نقدی محکوم می‌شوند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۵۰ قلم دیگر لوازم یدکی خودرو در فهرست قرار گرفته و از این پس رادیاتور، صفحه کلاچ، شمع خودرو و ... نیز دارای کد اصالت و شناسه رهگیری خواهند بود تا مصرف کنندگان از اصالت کالا مطمئن شوند.


/ بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: