bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازار‌های جهانی بیش از ۳ دلار افزایش یافت و به ۱۱۳.۱۲ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش بازارنیوز به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازار‌های جهانی به علت عرضه کم نفت در جهان، بیش از ۳ دلار افزایش یافت.

با این حال، به علت نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره که می‌تواند اقتصاد جهان را به رکود بکشاند، دومین هفته کاهشی قیمت نفت رقم خورد.

هر بشکه نفت برنت با ۳ دلار و ۷ سنت افزایش ۱۱۳.۱۲ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳ دلار و ۳۵ سنت افزایش ۱۰۷.۶۲ دلار فروخته شد.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار نفت گفت: فدرال رزرو «بسیار تهاجمی صحبت کرد که سبب تقویت قیمت نفت شد، اما احساس حاکم بر بازار به ویژه به دنبال انتشار آمار اقتصادی قوی اندکی تغییر کرد.»

جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو روز پنج شنبه گفت، تمرکز بانک مرکزی بر مهار تورم «بدون قید و شرط» بوده است؛ این سخنان بر نگرانی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره افزوده است.

یک نظرسنجی در روز جمعه نشان داد، با وجود اینکه چشم انداز تورم اندکی بهبود یافته، شاخص احساس مصرف کننده در آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

جنگ اوکراین، عرضه نفت در جهان را کم کرد و از آنجایی که تقاضا روبه بهبود است، قیمت نفت به ۱۴۷ دلار، بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ رسید.

از دیگر عوامل تقویت قیمت نفت، توقف کل تولید لیبی به علت ناآرامی‌ها بوده است.


/ فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: