bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رسیدگی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به ادعای وزیر صمت مبنی بر دریافت پیامک تهدیدآمیز از سوی نمایندگان خبر داد و گفت: وزیر صمت برای برخورد با این موضوع اسامی نمایندگان تهدیدکننده را به وزارت اطلاعات تحویل دهد.

وزیر صمت اسامی نمایندگان تهدیدکننده را به وزارت اطلاعات تحویل دهد

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛ «سید جواد حسینی» عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی کیا گفت: پس از بررسی و صحت ادعای وزیر مبنی بر دریافت پیامک تهدیدآمیز از سوی نمایندگان مجلس، این موضوع به شورای نگهبان و نیرو‌های اطلاعاتی منتقل می‌شود و دستگاه‌های نظارتی به آن ورود خواهد کرد.


او می‌گوید: اگر ادعای وزیر صمت اشتباه بوده و نمایندگان چنین کاری انجام نداده باشند، باید درباره علت این ادعا پاسخ دهد؛ آقای فاطمی امین باید با ارسال نامه به وزارت اطلاعات، اسامی نمایندگان تهدیدکننده را اعلام کند و نمایندگان هم نباید به وزیر پیامک تهدیدآمیز برای پست مدیریتی دهند؛ زیرا بی‌توجهی به تذکر رهبر انقلاب است و نمایندگان هم، معمولا در حوزه اجرایی دخالت نمی‌کنند.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته، موضوع سرمایه گذاری در معادن و وضعیت صنعت خودرو، دو دلیل اصلی نمایندگان برای استیضاح وزیر صمت است. عرضه خودرو در بورس کالا از ۱۸ خرداد با دستور وزارت صمت متوقف شده؛ موضوعی که آقای امید قالیباف سخنگوی این وزارتخانه می‌گوید، علت آن تلاش وزارت صمت برای متمرکز کردن عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه است.


پیشتر آقای احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس گفته بود که این هیئت رئیسه از نمایندگان خواسته تا برای استیضاح صبر کنند؛ چرا که شاید رئیس جمهور بخواهد، خودش کابینه را ترمیم کند.


فردا (ششم تیر)، بررسی درخواست استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در راستای اجرای ماده ۲۲۱ قانون آئین‌نامه داخلی، در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار دارد که این جلسه، با حضور نمایندگان استیضاح‌کننده و وزیر صمت برگزار می‌شود.


از دیروز برخی رسانه‌ها مدعی شده اند، دو نفر از نمایندگان مجلس که از طراحان پشت صحنه استیضاح وزیر صمت هستند، پس از فشار‌های متعدد، آخرین بار در قالب پیامکی تهدید آمیز، اتمام حجت کرده‌اند که باید گزینه آن‌ها در شرکت صنعتی و معدنی چادرملو به عنوان مدیر منصوب شود.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: