bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه نسبت به سال قبل ۴۳۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید نیروگاه‌های حرارتی افزوده شده است، گفت: در حال حاضر ۱۳۲ نیروگاه با تمام ظرفیت در حال تولید هستند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از وزارت نیرو، عبدالرسول پیشاهنگ با تاکید بر اینکه ۱۳۲ نیروگاه کشور با برخورداری از ۵۲۵ واحد نیروگاهی با تمام ظرفیت خود در حال تولید برق هستند، گفت: نسبت به سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید به چرخه تولید برق کشور افزوده شده است.

مدیرعامل برق حرارتی ادامه داد: وضعیت نیروگاه‌های موجود نیز از طریق سرویس و نگهداری و بهره‌برداری بهینه حدود ۲ هزار مگاوات نسبت به سال گذشته بهبود و افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به سال قبل مجموعاً ۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید نیروگاه‌های حرارتی افزوده شده است، گفت: در تلاشیم تا در روز‌های اوج مصرف بتوانیم میزان خروج اضطراری واحد‌ها را به حداقل رسانده و تمام ظرفیت نیروگاه‌ها را در مدار داشته باشیم.

پیشاهنگ خاطرنشان کرد: همکاران در سراسر کشور به صورت شبانه‌روزی و در شرایط دشواری در حال تولید برق مورد نیاز مشترکان هستند، از این رو انتظار داریم با همراهی مردم در روز‌های اوج مصرف شاهد عدم بروز مشکل برای مشترکان صنعت برق باشیم.


/ مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: