bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
بر اساس آمار منتشرشده از سوی کنسرسیوم خرده‌فروشی نیلسن انگلیس، افزایش قیمت در فروشگاه‌ها این کشور به بالاترین میزان از سال ۲۰۰۸ تاکنون رسیده است.

رکورد زنی قیمت کالا‌های اساسی در فروشگاه‌های انگلستان

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل بازارنیوز به نقل از گاردین، کنسرسیوم خرده‌فروشی نیلسن انگلیس گزارش داد، افزایش قیمت مواد غذایی و کم شدن هزینه‌کرد از سوی مردم باعث شده تا قیمت تورم در فروشگاه‌ها انگلیس به بالاترین میزان در ۱۴ سال گذشته برسد.


افزایش هزینه‌های توزیع و تامین در کنار کاهش خرید مردم از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت‌ها عنوان شده است. فقط در ماه ژوئن تورم مواد غذایی در این کشور به بالاترین میزان از حدود سال ۲۰۰۸ به بعد رسیده است. بالا رفتن قیمت کود در کنار نهاده‌های دامی از دلایل دیگر رشد تورم مواد غذایی در انگلیس عنوان شده است.


دفتر آمار انگلیس نیز اخیرا گفته که تورم در این کشور به خاطر افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت به بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته رسیده است.


مایک واتکینز، دبیر کنسرسیوم خرده‌فروشی نیلسن انگلیس می‌گوید: شرایط به گونه‌ای است که مردم کشور را مجبور کرده عادت‌های خرید خود را تغییر دهند.


وی گفت: همگام با افزایش تورم به خاطر بالا رفتن قیمت سوخت، مسافرت و حالا مواد غذایی، مردم به احتمال زیاد مخارج خارج از خانه خود را کاهش خواهند داد و به سمت فروشگاه‌ها می‌روند که اجناس ارزان‌تری عرضه می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: