bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  1. خرید بلیط هواپیما می‌تواند پیچیده‌تر از خرید هر چیز دیگری باشد. خطوط هوایی زیاد و سایت‌های متفاوت، ایجاد طرح‌های قیمت گذاری گیج کننده هستند و پرداخت کمترین مبلغ ممکن می‌تواند وقت زیادی از شما بگیرد. برای ابهام زدایی از روند و کمک به شما برای گرفتن قیمت عالی در سفر بعدی خود، امروز می‌خواهم استراتژی‌های مورد علاقه خود را برای یافتن بلیط هواپیما مقرون به صرفه بررسی کنم.
    ۵ استراتژی برتر برای یافتن بلیط هواپیما ارزان
    با یک موتور جستجوی خوب پرواز شروع کنید

هنگام خرید پرواز، اولین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که در گوگل شروع به جستجو برای پرواز مورد نظر خود کنید. به‌جای بازدیدهای وقتگیر از وب‌سایت‌های مختلف، با جستجو در سایتی شروع کنید که نتایجی مطمئن از خطوط هوایی متعدد و ترکیب‌های مختلف شرکت‌های هواپیمایی ایجاد می‌کند. می‌توانید با Tbilit.com شروع کنید. همچنین می‌توانید در Google Flights برای پرواز های خارجی که یک موتور جستجوی بسیار قدرتمند است (مخصوصاً هنگام برنامه‌ریزی سفر جایزه) جستجو کنید. فقط به خاطر داشته باشید که این یک پلت فرم رزرو نیست، بنابراین شما نمی توانید از طریق سایت بلیط رزرو کنید.

 

  1. پروازهای یک طرفه و رفت و برگشت را جستجو کنید

 

قبلاً بیشتر بلیط های رفت و برگشت ارزان تر از خرید دو پرواز یک طرفه بود. الان همیشه اینطور نیست. برای مثال بعضی از سایت ها قیمت بلیط های خود را به صورت یک طرفه تعیین می کنند. یک پرواز رفت و برگشت صرفاً مجموع دو قیمت یک طرفه است. در نتیجه، اگر با جفت کردن دو بلیط یک طرفه، احتمالاً در دو خط هوایی مختلف، بهترین معامله رفت و برگشت را به دست آورید، باید مطمئن شوید که قیمت پروازهای یک طرفه را نیز بررسی کنید.

به طور مثال نیاز نیست هر دو پرواز خود را از ماهان یا ایران ایر خرید کنید . می توانید رفت را از ایران ایر و برگشت را از ماهان خرید کنید. این بستگی به نوع سفر شما دارد که بتوانید یک قیمت خوب پیدا کنید.

در تی بلیط  پرواز ها به صورت تک مسیر است و شما می توانید با دستی باز اقدام به رزرو بلیط برگشت خود کنید و لازم نیست همزمان رفت و برگشت را خرید کنید.

فقط توجه داشته باشید که رزرو دو پرواز یک طرفه در صورت نیاز به لغو یا تغییر سفر، خطراتی را به همراه دارد. اگر پروازهای خروجی و رفت و برگشت خود را با شرکت های هواپیمایی مختلف رزرو کنید و هر دو هزینه تعویض یا کنسلی دریافت کنید، اگر نیاز به تنظیم برنامه های سفر خود داشته باشید، دو بار ضربه خواهید خورد. تغییر هر دو طرف پرواز رفت و برگشتی که با یک شرکت هواپیمایی رزرو شده است فقط یک بار مستلزم آن هزینه است.

  1. بلیط چارتر را بررسی کنید

در برخی موارد، پرداخت هزینه  بلیط چارتر ممکن است خیلی گرانتر از خرید بلیط قطار نباشد.

منطقی نیست، اما مواقعی وجود دارد که یک بلیط درجه یک می تواند بسیار نزدیک به قیمت یک بلیط قطار باشد - یا احتمالاً حتی کمتر. برخی از توضیحات احتمالی این است که مردم فراموش می‌کنند قیمت بلیط چارتر را بررسی کنند، و بسیاری از شرکت‌ها به کارمندان خود اجازه نمی‌دهند بلیط چارتر را رزرو کنند ( به دلیل امکان نداشتن کنسل کردن بلیط)، حتی اگر هزینه کمتری داشته باشد. همچنین، زمانی که فقط بلیط‌های کلاس اکونومی با کرایه کامل فروخته می‌شوند، ممکن است کرایه‌های درجه یک با تخفیف وجود داشته باشد.

 

  1. به دنبال کوپن های تخفیف و بلیط هواپیما لحظه آخری باشید

 

مانند هر تجارت دیگری، خطوط هوایی گاهی اوقات تخفیف های دیگری ارائه می دهند. برای مثال، پیشنهادات کانال ها و پیج های آژانس هواپیمایی می‌تواند شامل خطوط هوایی باشد. در سامانه رزرو تی بلیط  به عنوان مثال ما به پرواز هایی اشاره داریم که ظرفیت خالی فراوانی دارند و به صورت لحظه آخری در هر شرایط به دلیل کمتر ضرر کردن ایرلاین ها فروخته می شود تا بلکه مقدار از ظرفیت پر شود و هواپیما با صندلی های خالی متفاوت پرواز را انجام ندهد.

  1. به تعطیلات نگاه کنید و بلیط را زودتر رزرو کنید

 

در بیشتر مواقع با توجه به تعطیلات و ایام مذهبی خاص، به دلیل افزایش تقاضای مسافرین با نزدیکتر شدن به پرواز ها شاهد افزایش نرخ شدید بلیط هواپیما هستیم. از این رو بهتر است از قبل اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید.

مثل ایام اربعین که به شما پیشنهاد می دهیم 20 روز جلوتر اقدام به گرفتن بلیط هواپیما تهران به نجف کنید تا با شرایط پیچیده روبه رو نشوید.

 

خرید بلیط هواپیما می تواند یک تلاش پیچیده باشد، زیرا بسیاری از شرکت های هواپیمایی برای جذب مشتریان رقابت می کنند و قیمت ها را مرتباً تنظیم می کنند. خوشبختانه در Tbilit.com چندین استراتژی ساده وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن هزینه های خود برای رزرو پرواز از جیب خود استفاده کنید. حتی اگر فقط دو یا سه مورد از این موارد را به عنوان نقطه شروع انتخاب کنید، به خوبی در مسیر یافتن پروازهای ارزان قیمت برای سفر بعدی خود خواهید بود.

 

راه های مورد علاقه شما برای یافتن بلیط ارزان هواپیما چیست؟

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: