bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۹۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱
رئیس جمهور برزیل اعلام کرد که این کشور به توافق برای خرید گازوئیل بسیار ارزان از روسیه نزدیک شده است.

به گزارش بازارنیوز، رویترز روز دوشنبه در گزارشی به نقل از ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل اعلام کرد که این کشور به توافق برای خرید گازوئیل بسیار ارزان از روسیه نزدیک شده است.

هفته گذشته، پورتال اطلاعاتی گروه بریکس BRICS گزارش داد که بولسونارو با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود گفت و گوی تلفنی داشته است.

بر اساس این گزارش، ظاهراً پوتین وعده داده است که عرضه ثابت کود‌های شیمیایی روسیه به این کشور آمریکای جنوبی را که برای تجارت وسیع کشاورزی برزیل بسیار حیاتی است، تضمین کند.

رئیس جمهور برزیل پیش از این طی اظهاراتی تأکید کرده بود که این کشور از لحاظ امنیت غذایی و انرژی مشکلی ندارد، ولی این احتمال وجود دارد که از روسیه گازوئیل وارد کند چرا که از قیمت مناسب تری برخوردار است.

بولسونارو روی برخی پیشنهاد‌ها کار می‌کند تا از عرضه سوخت کافی در برزیل با حداقل تاثیر بر قیمت‌ها اطمینان حاصل کند چرا که این کشور با تورم بالا دست و پنجه نرم می‌کند.

بر اساس برآوردها، بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین که بیش از پنج میلیون متر مکعب گازوئیل در ماه مصرف می‌کند، باید واردات خود را بیش از ۱۵ درصد افزایش دهد تا نیاز‌های داخلی را تامین کند.
/تسنیم

برچسب ها: روسیه ، سوخت ، انرژی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: