bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران گفت: بورس تهران به عنوان بازوی اجرایی بازار سرمایه وظیفه دارد پیش قدم در وصل شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه باشد.

به گزارش بازارنیوز، مهدی زمانی سبزی در خصوص برگزاری همایش شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: بازار سرمایه محل تلاقی انواع صنایع، کسب و کار‌ها و تخصص‌ها از جمله صنایع فولادی و پتروشیمی و پالایشگاهی، دارویی و هتل داری و رایانه‌ای و رشته‌های مالی و حسابداری تا حقوق و فناوری اطلاعات است.

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ و فعال در صنایع مختلف برای تجهیز منابع به تامین مالی از طریق بازار سرمایه روی می‌آورند، در این فضا رسالت رکن تنظیم‌گر بازار (رگولاتور)، افزایش کارایی تخصیصی است به طوری که انواع بنگاه‌های اقتصادی با بالاترین درجه از کارایی بتوانند از منافع بازار سرمایه که همان تخصیص بهینه منابع است منتفع شوند.

این مقام مسوول شرکت بورس اظهار کرد: در دو دهه اخیر در کشور ما کسب و کار‌هایی با موضوع ارائه خدمات و فروش کالا مبتنی بر دانش فناوری اطلاعات و بر پایه اینترنت متولد شدند و در حال رشد هستند هرچند که بر اساس آمار با میانگین جهانی فاصله دارند. افزایش ضریب نفوذ اقتصاد دیجیتال در فضای کلان اقتصادی و سرعت رشد تکنولوژی، کشور‌های در حال توسعه را ناگزیر به بسترسازی برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان می‌کند.

زمانی سبزی خاطرنشان کرد: بها دادن به کسب و کار دیجیتال با تقویت شرکت‌های دانش بنیان میسر خواهد بود. شرکت‌هایی که در ذات خود توامان ریسک و بازده بالا دارند.

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران با بیان اینکه بورس تهران به عنوان بازوی اجرایی بازار سرمایه وظیفه دارد پیش قدم در وصل شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه باشد، گفت: با تعامل هر چه پایدارتر و مستحکم‌تر بازار سرمایه با مجموعه‌های دانش بنیان یک رابطه برد برد به ارمغان آید.

زمانی سبزی تصریح کرد: امکان پذیرش شرکت‌های حایز شرایط و تامین مالی از طریق ابزار‌ها و نهاد‌های مالی جدید از مزایای بورس برای شرکت‌های دانش بنیان است، در بازار سرمایه نیز نیازمندی‌هایی وجود دارد که در صورت ایجاد ارتباط دوطرفه با همت شرکت‌های استارتاپی که در حوزه فناوری اطلاعات فعال هستند مرتفع خواهد شد.

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران با اشاره به اهداف برگزاری همایش شرکت‌های دانش بنیان، بازار سرمایه و دورنمای آینده گفت: ایجاد فضای تعاملی جهت انتفاع کسب و کار‌های دانش بنیان و بازار سرمایه است که امید می‌رود با استمرار آن با نگاه ملی، منافع صاحبان ایده به عنوان بنیان گذاران مجموعه‌های دانش بنیان و سرمایه گذاران این حوزه حداکثر شود، ضمن اینکه معرفی شرکت‌های دانش بنیان توسعه یافته به جوانان ساعی و نخبه کشور نویدبخش آینده‌ای روشن برای فعالیت در این زمینه خواهد بود./مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: