bazarnews

کد خبر: ۱۰۶۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
نامه اتحادیه دام و طیور به رئیس جمهور؛
اتحادیه دام و طیور کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار پرداخت ارز به تامین‌کنندگان نهاده‌های دامی شد.

گروه کشاورزی بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ اتحادیه دام و طیور کشور خواستار پرداخت ارز به تامین‌کنندگان نهاده های دامی شد. در نامه دبیر اتحادیه به رئیس جمهور  آمده است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی
ریاست محترم جمهور
با سلام و احترام؛

 پیرو نامه شماره ۱۶۰۱ مورخ ۱۱/۰۴/۱۴۰۱ به استحضار می‌رساند؛ بدهی ارزی دولت به تامین کنندگان کالا‌های اساسی دو ماهه شد. همانطور که قبلا به استحضار رسیده است با وجود گذشت ۶۰ روز از تحویل ۴۶۰ هزار تن نهاده دامی به نرخ ارز ترجیحی توسط ۲۰ شرکت بخش خصوصی از طریق سامانه بازارگاه هیچ یک از وعده‌های مسئولین ذیربط در تامین فوری ارز این محموله‌ها محقق نشده است.

این تاخیر خسارت‌های جبران ناپذیر به فعالین حلقه اول زنجیره تولید پروتئین کشور ایجاد کرده و قطعا موجبات بی اعتمادی به وعده‌های مسئولین را در پی خواهد داشت. قطعا تصدیق خواهید فرمود که حسب فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در شرایط حاضر هیچ چیز خسارت بارتر از اقداماتی که باعث سلب اعتماد از اعتبار مسئولین باشد نیست. متاسفانه این وضعیت از جمله مصادیقی است که کاملا با تلاش‌های شبانه روزی و مجاهدانه جنابعالی مبنی بر اثبات صادق الوعده بودن دولت سیزدهم در تعارض می‌باشد.

متاسفانه به استحضار می‌رساند کلیه مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده تاکنون نیز بی نتیجه و بی پاسخ مانده است؛ لذا تنها امید ما دستور صریح و عاجل شخص ریاست محترم جمهور در پاسخ به درخواست استمداد ۲۰ شرکتی هست که به معنی واقعی کلمه گرفتار شده اند. جناب آقای رئیس جمهور، در حالیکه قرار بود دولت برای تامین کسری نقدینگی واردکنندگان پس از آزادسازی نرخ ارز، منابع ریالی به این بخش تخصیص دهد، نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه با بلوکه شدن ۲۷۰ میلیون یورو منابع این بخش در این شرایط ویژه اقتصادی و بین المللی روند تامین به موقع و مکفی نهاده‌های دامی با چالش نیز مواجه شده است.

بدیهی است انتظار می‌رود عملکرد دولت هم متأثر از شعار‌ها و دستورات صریح و موکد جنابعالی در راستای حفظ سرمایه‌ها و پشتوانه مردمی دولت در حوزه‌های اقتصادی بوده و در این مورد خاص نیز شخص ریاست محترم جمهور دستورات لازم در این زمینه را به صورت عاجل صادر فرمایند.  

امیدواریم دولتی که صادق الوعده بودن و حق طلبی را سرلوحه شعار‌های خود می‌داند، در ایفای حقوق و مطالبات فعالین اقتصادی در این شرایط سخت اسباب دلگرمی و اعتماد به وعده‌های مسئولین را بیش از پیش فراهم نماید.

بدهی دولت به واردکنندگان نهاده‌های دامی دوماهه شد+سند

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: