bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان گفت: دو فرزند کشتی اقیانوس‌پیما به وزن ۸۰ هزار تن در لنگرگاه بندر امام (ره) آماده پهلوگیری و تخلیه است و سه فروند کشتی دیگر نیز طی هفته‌های آینده وارد این بندر خواهند شد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ امید جهان‌نژادیان با تأکید بر حجم بالای ترافیک کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی در بندر امام (ره) افزود: هم‌اکنون، محموله‌های یک فروند کشتی بزرگ حامل کالا‌های اساسی در این بندر در حال تخلیه، بارگیری و ارسال به مقاصد تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات تأمین کالا‌های اساسی سرعت بیشتری گرفته است، اظهار کرد: پس از انجام عملیات تخلیه کشتی یاد شده، یک کشتی بزرگ حامل ۷۰ هزار تن گندم و یک کشتی دیگر به وزن ۱۰ هزار تن روغن خام خوراکی، آماده پهلوگیری و تخلیه محموله خواهند شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان همچنین از ورود سه فروند کشتی حاوی کالا‌های اساسی طی هفته‌های آینده به کشور از طریق بندر امام (ره) خبر داد و خاطرنشان کرد: این کشتی‌های حامل کالای اساسی شامل دو کشتی به وزن ۸۵ هزار تن روغن خام خوراکی و یک کشتی حامل ۶۷ هزار تن گندم هستند که از مجموعه خرید‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران و برای تأمین نیاز مصرفی خانوار‌ها و مصرف صنایع وارد کشور خواهند شد.

گفتنی است، بندر امام (ره) از مبادی اصلی ورود کالای اساسی به کشور است که از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر وارد کشور شده است و ورود کالا تا پایان سال از طریق این بندر ادامه خواهد داشت./ دانشجو

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: