bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
آبادان- کنعانی، یک فعال گردشگری گفت: کمبود شدید «راهنمای گردشگری» سبب افول گردشگری منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) می‌شود.

مجید کنعانی اظهار کرد: آنچه امروزه می‌تواند راهبرد‌های توسعه پایدار در زمینه گردشگری را قابل دسترس کند، هدفمندکردن گردشگران است و در این خصوص راهنمایان گردشگری (Tour Leader) نقش مهمی دارند.

وی افزود: یک راهنمای گردشگری می‌داند جاذبه‌ها و یا آثار یک شهر و استان را چگونه معرفی کند و این موضوع بسیار مهمی است.

این فعال گردشگری با تاکید بر اینکه کمبود شدید «راهنمای گردشگری» سبب افول گردشگری منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) می‌شود، عنوان کرد: متاسفانه تعداد راهنمایان گردشگری در اروند که کارت رسمی داشته باشند حتی به ۱۰ نفر نمی‌رسد که انتظار می‌رود سازمان منطقه آزاد اروند در این خصوص سریعا اقدام کند.

کنعانی ادامه داد: چنانچه یک راهنمای گردشگری از آموزش‌ها و دوره‌های مناسب و مطلوبی برخوردار شده و خوب فعال شود می‌تواند در توسعه گردشگری شهرستان‌های آبادان و خرمشهر تاثیر بالایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حالی نیازمند راهنمای گردشگری بین‌المللی هستیم که اکنون حتی در موضوع راهنمای گردشگری داخلی کارت‌دار نیز با مشکل مواجهیم و این چالش، تبعات اقتصادی برای صنعت توریسم منطقه آزاد اروند به دنبال دارد.

این دانش آموخته گردشگری با اشاره به ضرورت جلوگیری از برگزاری تور‌های غیر مجاز در منطقه آزاد اروند، تاکید کرد: از مدیریت گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و همچنین ادارات میراث فرهنگی شهر‌های آبادان و خرمشهر انتظار می‌رود از فعالیت تور‌های غیرمجاز در راستای حمایت از شرکت‌ها و آژانس‌های گردشگری جلوگیری شود و ملاک فقط اجرای قانون و همچنین حرکت در چارچوب‌های مورد تاکید وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشد.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: