bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
بازارنیوز گزارش می‌دهد؛
در نخستین هفته از مردادماه ۱۴۰۱، بازار‌های بورس و طلا به ترتیب کمترین و بیشترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورده‌اند؛ در این هفته بازار طلا با ثبت بازدهی مثبت ۰.۹۴ درصد به ناکامی چهار هفته افت پایان داد و بازار بورس با ثبت بازدهی منفی ۱٫۹۱ سرعت ریزش خود را تشدید کرد.

روی خوش مرداد به سرمایه‌گذران بازار طلا/ افت بازار بورس شدت گرفتگروه اقتصاد کلان بازار- سعید ترکاشوند؛ عملکرد بازار‌های در نخست مرداد، نشان از این دارد که که دو بازار دلار صرافی و بورس در این هفته افت و بازار طلا رشد و بازار سکه نیز وضعیت خنثی را تجربه‌کرده‌اند.


بازدهی دلار دلار در هفته اول مرداد، با افت ۰،۱۷ درصدی مواجه شده است. گفتنی است که قیمت دلار در صرافی ملی، روز پنجشنبه ۶ مرداد، ۲۷۷۹۸ تومان اعلام کرد. این در حالی است که روز پنجشنبه ۳۰ تیر، تابلو صرافی‌ها رقم ۲۷۸۴۶ تومان را نشان می‌داد.


در سوی دیگر بازار‌های مالی همراه با بازدهی منفی، بازار بورس قرار دارد؛ در این هفته شاخص کل بورس به سطح یک میلیون و ۴۴۳ هزار و ۷۱۲ واحدی، افت ۱٫۹۱ درصدی را برای سرمایه‌گذاران بازار بورس به ارمغان آورد. این در حالی است که شاخص کل بورس در هفته گذشته به یک میلیون و ۴۷۱ هزار و ۸۹۸ واحد بوده است. البته باید این نکته را هم خاطر نشان کرد ککه بازار سرمایه، هفته را سبزپوش به پایان رساند. بورس در هفته گذشته نیز با افت ۱،۲۲ درصدی شاخص کل همراه شد.

روی خوش مرداد به سرمایه‌گذران بازار طلا/ افت بازار بورس شدت گرفت
اما بر خلاف بازدهی منفی دلار و بورس، بازار طلا پس از تجربه هفته‌ها ریزش‌های بازدهی منفی، کار خود در هفته نخست مرداد را با رشد ۰،۹۴ درصدی به پایان رساند. گفتنی است که طلا در هفته پایانی تیر ماه ۱۴۰۱ با ۱،۸۸ درصد افت، بیشترین بازدهی منفی را در میان بازار‌های مالی تجربه کرده بود. قیمت طلا در روز پنجشنبه، به یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۷۸۵ تومان رسید. این در حالی است که هر گرم طلا در روز ۳۰ تیر، یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۸۹ تومان معامله می‌شد.


در وجه دیگر بازار طلا، بر خلاف رونق بازار طلای ۱۸ عیار، خریداران بازار سکه در هفته جاری نه سودی کردند نه زیانی و بازدهی این بازار صفر بود. قیمت سکه طرح جدید روز پنجشنبه ۶ مرداد، همانند پنجشنبه گذشته، ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شد.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: