bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
در گفتگو با یک کارشناس اقتصادی مطرح شد؛
یک کارشناس اقتصادی، تعدد اهداف اقتصادی و ضعف مدیران ارشد وزارت صمت در تحقق این اهداف را به عنوان دو عامل مهم در تفکیک وزارت صمت بیان کرد.

فیلم| چرا وزارت صمت باید تفکیک شود؟

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «حسن‌حسنخانی» کارشناس اقتصادی درباره ضرورت‌های تفکیک وزارت صمت و احیای مجدد وزارت بازرگانی، گفت: بنا بر اعلام وزیر فعلی صمت، (سید رضا فاطمی امین) ۲۵ درصد از کل حجم اقتصاد ایران، تحت مدیریت این وزارتخانه قرار دارد لذا اکنون این سوال مطرح می‌گردد که در طول ۱۱ سال عمر وزارت صمت، کدام یک از متصدیان این وزارتخانه موفق به اداره این حجم از اقتصاد کشور شده اند.


این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: فاطمی امین در جلسه رای اعتماد خود در مجلس، ۹ وعده مهم داد، اما اکنون با گذشت نزدیک به یک سال از عمر دولت سیزدهم، همچنان بخش عظیمی از وعده‌های او به سر انجام نرسیده است؛ بنابراین دولت برای پیش‌برد هر چه بهتر اهداف اقتصادی خود باید به سمتی حرکت کند که هر یک از حوزه‌های اقتصادی به شکلی تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد. در حال حاضر اصراری بر تشکیل وزارت بازرگانی نیست بلکه نکته حائز اهمیت درباره تفکیک وزارت صمت این است که  اهداف صنعتی، معدنی و بازرگانی تجمیع شده در این وزارتخانه، در ادامه فعالیت دولت جدید باید به شکل تخصصی  دنبال شود.

 پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: