bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸
وزیر اقتصاد مطرح کرد؛
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ضمن تاکید بر عدم گرانی نان گفت: صدور کارت نان در دستور کار دولت نیست

کالا برگ و کارت نان؛ دو موضوع خارج از دستور دولت/ نان گران نمی‌شود

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز؛ «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی روز گذشته در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: صدور کارت نان در دستور کار دولت نیست. خرید نان با همین کارت‌های بانکی در دست مردم انجام می‌شود و در حال صحبت با بانک مرکزی هستیم که صرفاً برای سرپرست خانوار هم نباشد بلکه با همه کارت‌های افراد خانواده، امکان خرید نان وجود داشته باشد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: هدف‌گذاری دولت و البته خط قرمز رئیس جمهوری عدم افزایش قیمت نان در سال جاری است.


وی ادامه داد: سال آینده حوزه تجارت، تولید و ذخایر گندم باید با میدان داری بخش خصوصی انجام شود و انحصاری که برخی از شرکت‌های دولتی ایجاد کرده‌اند تا سال آینده باید کم شود.


خاندوزی همچنین در مورد شناور شدن قیمت گندم، گفت: شناور شدن قیمت گندم در کمیته‌ای در اتاق بازرگانی بررسی شود و نتیجه را به ما اعلام کنید.


وزیر امور اقتصادی و دارایی به یکسان سازی نرخ گندم صنف و صنعت نیز اشاره کرد و افزود: تلاش بر این است که این موضوع را در ستاد اقتصادی دولت مطرح کنیم و تا پایان شهریور ماه مصوبه‌ای در این خصوص داشته باشیم.

 

کالابرگ هنوز در ستاد اقتصادی دولت مطرح نشده است


سید احسان خاندوزی  همچنین در حاشیه این جلسه  در جمع خبرنگاران در مورد سرنوشت کالابرگ، اظهار کرد: کالابرگ هنوز در ستاد اقتصادی دولت نرفته است.


وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص سوالی مبنی بر عاقبت اعطای کالابرگ و چرایی تأخیر در اعطا، نیز پاسخی نداد.


درگیر التهابات نمی‌شویم


وی در مورد بازار سرمایه هم گفت: بازار سرمایه بازاری است که باید با رصد تمام متغیر‌های داخلی و خارجی مؤثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود که فعالان حرفه‌ای بازار بر این موضوع عالم هستند و اینکه موضع ستاد اقتصادی دولت نسبت به تقویت بازار سرمایه یک موضع کاملاً بنیادی و اصولی است.


خاندوزی افزود: ما متأثر از التهابات و فضاآفرینی‌ها‌ نمی‌شویم و فعالان حرفه‌ای بازار کاملاً در رفتار و پیگیری‌ها و مصوبات ستاد اقتصادی دولت و بنده دیده‌اند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: به اعتقاد ما بسته ۱۰ گانه‌ای که در اوایل بهمن ماه از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد، موجب شد که شرایط مطلوبی در بازار سرمایه به وجود آید. اتفاقاتی در عرصه بین المللی و سیاست‌های اقتصادی داخلی در اردیبهشت ماه رخ داد که مجموع این عوامل داخلی و خارجی تا حدی نااطمینانی ایجاد کرد و برخی از قیمت‌ها در بازار محصولات پایه و کامودیتی‌ها در دنیا دچار نزول جدی شد. همچنین اتفاقات داخلی دیگری از جمله در بازار پول در مورد حوزه‌های پالایشی و پتروشیمی رخ داد.


وی گفت: امروز که با شما صحبت می‌کنم همچنان جمع بندی ستاد اقتصادی دولت این است که همان بسته ۱۰ گانه دولت باید با جدیت دنبال شود. همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند تا پیش بینی پذیری و اعتماد به فعالان بازار سرمایه برگردد.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: