bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
نرخ جفت ارز دلار آمریکا/ فرانک سوئیس (USD/CHF) ۰.۱۱% افزایش یافته و در صورتی که نرخ تا پایان روز معاملاتی در همان سطح یا بالاتر بماند، به سومین روز متوالی افزایش خود دست یابد.

به گزارش بازارنیوز، نرخ جفت ارز دلار آمریکا/ فرانک سوئیس (USD/CHF ) ۰.۱۱% افزایش یافته و به نظر می رسد در صورتی که نرخ تا پایان روز معاملاتی در همان سطح یا بالاتر بماند، به سومین روز متوالی افزایش خود دست یابد.

افزایش ارزش USD/CHF ناشی از تقویت مجدد دلار است که با اظهارنظرهای جنگ طلبانه چندین رئیس ایالتی فدرال رزرو، به ویژه جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، آغاز شد.

این اظهارات باعث بهبود بازده اوراق قرضه بلندمدت آمریکا شد که ۶.۷۳ درصد افزایش یافت. در نتیجه، اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده ۰.۷۴ درصد افزایش یافت که باعث افزایش بازدهی بیشتر دارایی های ایالات متحده و ایجاد تقاضای بیشتر برای دلار شد.

پیش بینی نرخ جفت ارز USD/CHF

الگوی فراگیر صعودی حرکت نزولی را که به دنبال شکسته شدن خط گردن الگوی دوتایی قبلی بود، کوتاه کرد. حرکت صعودی در الگوی کندل استیک، مقاومت ۰.۹۶۴۹۶ را شکست اما به مقاومت در نقطه ۰.۹۶۲۹۶ برخورد کرد.

گاوها باید این مقاومت را پشت سر بگذارند تا مسیر پیش رو برای دستیابی به نرخ ۰.۹۷۲۰۳ (کمترین سطح ۴ می و ۸ ژوئن) را باز کنند. اهداف صعودی اضافی در مقاومت ۰.۹۷۹۵۷ (بالاترین سطح ۳ می و ۸ ژوئیه) و در ۰.۹۸۹۰۵، یعنی اوج های ۵ می، ۱۰ ژوئن و ۱۴ ژوئیه مشاهده می شوند.

برعکس، خرس‌ها باید رد قیمت را در ۰.۹۶۲۹۶ (بالاترین قیمت‌های ۲۶ آوریل/۲۴ ژوئن) با شکست سطوح حمایتی ۰.۹۵۴۹۶ و ۰.۹۴۶۳۵ بشکنند تا حرکت نزولی از سر گرفته شود.

این نرخ اهداف را روی ۰.۹۳۷۵۸ (بالاترین قیمت های ۲۹ مارس و ۸ آوریل) و ۰.۹۲۹۵۳ (کم ترین سطح ۲۸ مارس و ۱۲ آوریل) تنظیم خواهد کرد. انتظار می‌رود حرکت اندازه‌گیری‌شده از قله‌ها در سطح حمایت ۰.۹۱۸۹۹ تکمیل شود، یعنی جایی که پایین‌ترین سطح قبلی نرخ در ۳۱ مارس مشاهده شد.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: