bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
گرگان- چوپانی، رئیس اتاق بازرگانی گرگان با اشاره به ضرورت ایجاد یک نقشه راه واحد برای عملیاتی کردن منطقه آزاد اینچه برون، گفت: برای رونق اقتصادی باید اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنیم.

علی محمد چوپانی اظهارکرد: اساس نامه منطقه آزاد اینچه برون پس از حدود یکسال آماده شده که باید در هیئت دولت تصویب و هیئت مدیره آن انتخاب شود.

رئیس اتاق بازرگانی گرگان افزود: اصلی‌ترین پارامتری که سبب شده تحولات اجرایی منطقه آزاد اینچه برون با کندی پیش رود به نبود یک نقشه راه واحد برای این طرح ثمربخش اقتصادی برمی گردد.

وی گفت: طی یک سال گذشته بین راه آهن جمهوری اسلامی و سازمان منطقه آزاد همگرایی لازم وجود نداشته و اختلافات زیادی در فعالیت‌های آن‌ها به چشم می‌خورد.

چوپانی ادامه داد: لازمه شتاب بخشیدن به تحولات اجرایی منطقه آزاد، شکل گیری همگرایی بین نهاد‌های دولتی است و تضارب رویکرد‌ها اعتماد سرمایه گذاران را خدشه دار می‌کند.

رییس اتاق بازرگانی گرگان گفت: برای ارتقا اعتماد نزد سرمایه گذاران باید در وهله نخست یک وحدت عملی بین نهاد‌های دخیل دولتی شکل بگیرد.

وی بیان کرد: تا هنگامی که این نگرش متضاد بین راه آهن و سیاستگذار اقتصادی منطقه آزاد وجود دارد؛ هیچ اتفاقی در این منطقه رخ نخواهد داد.

چوپانی افزود: یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید برای آن چاره اندیشی شود، مقوله نرخ گذاری و تعرفه‌های ریلی است که گرایش به ترانزیت ریلی را کاهش داده است در حالی که امکان استفاده از ظرفیت‌های ریلی یکی از مهمترین پتانسیل‌های منطقه آزاد اینچه برون است./بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: