bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
پس از بارندگی‌های گسترده اخیر در کشور افغانستان؛ سیلاب این باران‌ها پس از گذر از موانع متعدد در این کشور از طریق رودخانه هیرمند، بالاخره به سیستان رسید.

به گزارش بازارنیوز، پس از بارندگی‌های گسترده اخیر در کشور افغانستان؛ سیلاب این باران‌ها پس از گذر از موانع متعدد در این کشور از طریق رودخانه هیرمند، بالاخره به سیستان رسید.

طی ماه‌های اخیر سد "کمالخان" و بند‌های خاکی و بتنی و همچنین انحراف آب از مسیر اصلی رودخانه هیرمند توسط مردم افغانستان مانع ورود آب به کشورمان و منطقه سیستان شده، اما بارش‌های اخیر باعث شد تا سرریز همه این موانع سیلاب را به سمت ایران روانه کند و دقایقی قبل سیلابی با جریان حداقلی پس از گذر از موانع متعدد در مسیر رودخانه هیرمند داخل خاک افغانستان، بالاخره به سیستان رسید.

مسئولین تاکنون در این زمینه اظهار نظری نداشته‌اند و از مدت زمان تداوم ورود آب به کشورمان خبری در دست نیست، اما گزارش میدانی خبرنگار تسنیم از جریان ضعیف آب حکایت دارد که هر لحظه امکان قطع شدن آن وجود دارد.

این درحالی است که جاری شدن این آب در منطقه سیستان دقیقاً یادآوری شادی چندی پیش هموطنان در منطقه از جاری شدن آب از سمت افغانستان به سمت ایران بود که همان زمان هم کارشناسان تاکید داشتند این آب در واقع حق‌آبه ایران از هیرمند نیست، بلکه سیلابی است که کشور افغانستان توانایی کنترل آن را نداشته و به سمت ایران رها سازی کرده.
/تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: