bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
برادران گفت : از امروز شنبه و در گام نخست، ۵۳ قلم لوازم یدکی که ۸۰ درصد مصرف بازار را شامل می‌شود، به درج شناسه و کد رهگیری ملزم می‌ شود.

به گزارش بازارنیوز، محمد مهدی براداران گفت: فرصت ثبت شناسه کالا و کد رهگیری برای ۵۳ قلم لوازم یدکی به پایان می‌رسد و پس از این تاریخ اگر بازرسان، لوازم یدکی مشمول طرح را بدون شناسه در سطح عرضه مشاهده کنند، طبق قانون قاچاق محسوب می شود و به جمع‌آوری آن اقدام خواهد شد.

به گفته معاون صنایع عمومی وزارت صمت آن دسته از واحد‌های صنفی که به هر علت هنوز کد شناسه دریافت نکرده‌اند و تعداد زیادی کالا در انبار دارند با دریافت معرفی‌نامه از اتحادیه، ۲ ماه فرصت استفاده از «شناسه اظهاری» دارند تا بتوانند این کالا‌ها را تعیین تکلیف کنند، بفروشند یا مرجوع کنند. انتظار می‌رود تا کمیسیون فنی اتحادیه‌ها به تعداد محدود و معدودی از اعضای خود این معرفی نامه را دهند. ضمنا شرایط ثبت شناسه اظهاری در سامانه جامع تجارت نیز ایجاد خواهد شد

او می گوید: در حوزه تعداد شناسه های رهگیری از تعداد ۸۰ میلیون صادر شده بود به ۲۲۴ میلیون افزایش یافته و در این حوزه موفق بوده است و از امروز کالای منشا قانونی تولید کنندگان و واردکنندگان باید کد رهگیری عرضه کنند و کالایی که منشا آنها مشخص نیست باید اتحادیه و کمیته های بازرسی در فرصت تعیین شده اقدام به اخذ کد رهگیری کنند در غیر این صورت‌ قاچاق محسوب می شود.

 

۵ گروه کالا علاوه بر قطعات یدکی خودور در حوزه لوازم خانگی از امروز نظارت ها تشدید می شود محصولات دخانیات هم از امروز وارد این حوزه خواهد شد در حوزه خودرو هم کالای قطعات لوازم یدکی لاستیک لنت موتور تمسه روغن موتور پمپ روغن شمع بسیار مهم است

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: