bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛
رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید انجام دهند، گفت: هر چند خودروسازان بر اساس تعهدات ۱۵ گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

تخلف خودروسازان در فروش خودرو

 گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛ «مهدی اسلام پناه» رئیس سازمان استاندارد در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا خودروسازان در ایفای تعهدات خود در خودرو‌هایی که توقف تولید دارند تعلل می‌کنند، گفت: پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا ۲، سمند، ساینا و ۴۰۵ slx دیگر تولید نمی‌شود. البته تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید ارائه شوند. هر چند خودروسازان بر اساس تعهدات ۱۵ گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

وی در واکنش به اظهارات پلیس راهور که اخیرا گفته بود کیفیت خودرو‌های تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، افز‌ود: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارید، بگذارید به وظایف خود عمل کنیم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد برود به وظایفش عمل کند.

اسلام پناه در خصوص اینکه آیا احتمال توقف تولید تعداد بیشتری از خودرو‌ها است، گفت: هدف کسب ایمنی، استانداردسازی، رضایت مشتری و سلامت است. بر این اساس هر کالایی این موارد را پاس نکند، ممکن است مشمول بررسی، نظارت و کنترل باشد.

وی از برنامه‌ریزی این سازمان برای تقویت عضویت‌ها در پیمان‌های بین‌المللی و افزایش سهم ایران در تجارت حلال خبر داد و گفت: با وجود شرایط جنگی و مشکلات تامین کالا‌های اساسی در جهان، در ایران ذخیره سازی کالا‌های اساسی استاندارد مطلوب است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: