bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۰
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با بازارنیوز خبرداد؛
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، اسامی اعضای انتخاب شده برای کمیته تحقیق و تفحص از ایمیدرو را اعلام کرد.

اختصاصی بازارنیوز| اعضای کمیته تحقیق و تفحص از «ایمیدرو» مشخص شدند

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ تحقیق و تفحص از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به عنوان یکی از سازمان‌های تابعه وزارت صمت، در جلسه علنی روز سه شنبه ۴ مرداد ماه مجلس شورای اسلامی با ۱۵۳ رای موافق، ۵۳ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از ۲۲۷ ماخوذه، به تصویب وکلای ملت رسید. حال پس از گذشت ۱۹ روز از زمان موافقت این تحقیق و تفحص، اعضای کمیسیون صنایع در جلسه عصر روز گذشته خود، اعضای کمیته تحقیق و تفحص از ایمیدرو را انتخاب کردند.


«علی جدی» نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بازارنیوز اسامی اعضای این کمیته را شرح داده و اظهار کرد: پس از برگزاری جلسه اعضای کمیسیون صنایع، ۱۰ نفر از اعضای این کمیته از میان کمیسیون صنایع و ۵ نفر دیگر نیز از دیگر کمیسیون‌ها انتخاب شده‌اند.


نایب رئیس کمیسیون صنایع تشریح کرد: احسان ارکانی نماینده نیشابور، روح الله نجابت نماینده شیراز، محمد رضا صباغیان نماینده مهریز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده اصفهان و در آخر مجتبی رضا خواه نماینده تهران از جمله ۵ نماینده خارج از کمیسیون کمیته تحقیق و تفحص از ایمیدرو محسوب می‌شوند.


وی در پایان همچنین درباره ۱۰ عضو دیگر کمیته تحقیق و تفحص از ایمیدرو، گفت: بنده و آقایان روح الله عباسپور، رضا تقی‌پور، الهویردی دهقانی، مهدی عسگری، بهزاد رحیمی، رحمت الله فیروزی و روح الله ایزدخواه از جمله اعضای انتخابی کمیسیون صنایع مجلس در کمیته تحقیق و تفحص از ایمدرو هستیم.


گفتنی است که این تحقیق و تفحص بر اساس گزارش کمیسیون صنایع به منظور بررسی ۱۴ مسئله غیر شفاف در از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تصویب شده است؛ ۱۴ مورد زیر به شرح زیر است.


۱- رسیدگی به عملکرد ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی


۲- بررسی طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو و دارا بودن یا نبودن توجیه فنی، اقتصادی و کارشناسی این طرح‌ها و همچنین میزان تاثیرگذاری طرح‌های اجراشده تاکنون بر بهره‌وری و سودآوری این شرکت‌ها


۳- بررسی نحوه، علت و شرایط واگذاری کلیه صنایع و معادن وابسته به ایمیدرو به بخش خصوصی و غیردولتی


۴- بررسی میزان انطباق شرایط احراز اعضای هیات مدیره‌ها و مدیران عامل و سایر مدیران در ستاد مرکزی و شرکت‌های ایمیدرو با ضوابط و شرایط عمومی و اختصاصی انتصابات و ارزیابی میزان کارآمدی آنان در راستای اهداف سازمانی


۵- بررسی میزان بهره‌وری نیروی انسانی و نحوه جذب و استخدام در ستاد و کلیه شرکت‌های وابسته به ایمیدرو


۶- تحقیق درخصوص تاثیر و سهم سازمان ایمیدرو و شرکت‌های وابسته در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید


۷- توجه به مناطق محروم، اشتغال‌زایی و پایبندی به حقوق جوامع محلی و حفظ و صیانت از محیط زیست، میراث فرهنگی و منابع تجدیدناپذیر و حقوق نسل‌های آینده از ارزش‌های مصوب سازمان ایمیدرو است. چقدر این ارزش‌ها رعایت شده است؟


۸- دلیل فاصله قیمتی بین قیمت بازار و قیمت کارخانه در صنعت مس و آلومینیوم


۹- نحوه انتصابات بخصوص استفاده از مدیران بازنشسته محکومین اقتصادی


۱۰- رسیدگی به عملکرد ایمیدرو در صدور مجوز به معادن و ایجاد واحد‌های صنایع جواز معدنی

 

۱۱- رسیدگی به عملکرد ایمیدرو در خصوص چگونگی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی


۱۲- رسیدگی به عملکرد شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در جهت حفظ و حراست آنومالی‌های مکشوفه شرکت سنگ آهن مرکزی


۱۳- رسیدگی به عملکرد شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در حوزه نحوه واگذاری ببخشی از فعالیت‌های خود به بخش خصوصی


۱۴- رسیدگی به عملکرد ایمیدرو و علی الخصوص شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در جهت اجرای صحیح حقوق کاشف معادن وفق مواد ۸ و ۹ قانون


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: