bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۵۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
یک نماینده مجلس:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت موافق تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی است و قاعدتاً این موضوع در صورت تصویب در مجلس، دیگر ایراد بار مالی نخواهد داشت.

تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی ندارد

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛ جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تشکیل وزارت بازرگانی ضرورت دارد، گفت: با توجه به کسب و کار‌های جدیدی که تعریف شده است و حوزه‌های کاری جدیدی که برای نظارت و کنترل قیمت‌ها وجود دارد، لازم است وزارت بازرگانی شکل گیرد.


وی بیان کرد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت را ادغام کردیم، تصور و تلقی ما این بود که دولت تصدی‌گری را کنار می‌گذارد، اما مدیرانی که ما در دستگاه‌ها می‌گذاریم، از تصدی‌گری جدا نمی‌شوند و تا زمانی که دولت از تصدی‌گری دست برندارد، ادغام وزارتخانه‌ها بی‌نتیجه است و کار مردم مختل می‌ماند.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس دهم تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی تصویب شد و با ایراد شورای نگهبان مواجه شد چرا که بار مالی داشت.


نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر دولت موافق تفکیک وزارت صمت است و قاعدتاً دیگر این موضوع در صورت تصویب در مجلس، ایراد بار مالی نخواهد داشت. بنده معتقدم که تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی در صحن مجلس رأی می‌آورد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: