bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
یک نماینده مجلس در گفتگو با بازارنیوز مطرح کرد؛
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اعلام صریح مخالفت کمیسیون اقتصادی مجلس با تاسیس مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندارن از اعمال فشار برخی نمایندگان به این کمیسیون برای به جریان انداختن مجدد بررسی این مسئله خبر داد.

مخالفت کمیسیون اقتصادی با تاسیس مناطق آزاد «سرخس»، «دوغارون» و «مازندارن»

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «محمد باقری بنابی» نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آخرین وضعیت بررسی مناطق آزاد سرخس و دوغارون اظهار کرد: در حال حاضر روند بررسی‌ها لازم برای تاسیس این دو منطقه از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس رد شده، اما با وجود مردود شدن این امر همچنان برخی نمایندگان مجلس مصر به مطرح کردن مجدد این موضوع در کمیسیون اقتصادی هستند.


نایب رئیس کمیسیون اقتصادی درباره علت توقف روند بررسی تاسیس این دو منطقه آزاد را ناشی از عدم ناکارآمدی دیگر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ایجاد اشتغال و بهبود شرایط اقتصادی بومیان این نواحی عنوان کرد کشور گفت: اکنون با توجه به این مولفه نمایندگان مجلس به دنبال اثبات کارآمدی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستند؛ مطمئنا در صورت احراز کارآمدی این نواحی در اقتصاد کشور، نمایندگان اقدام به تصمیم‌گیری درباره دیگر مناطق خواهند کرد.


وی تاکید کرد: متاسفانه علیرغم اثبات ناکامی این مناطق در توسعه مولفه‌های اقتصادی، عده‌ای همچنان به دنبال آن گرفتن رای اجباری از مجلس شورای اسلامی هستند.


باقری بنابی در پایان در پاسخ به این سوال که علت مخالفت کمیسیون اقتصادی با ایجاد مناطق آزاد در نواحی سرخس و دوغارون به دلیل ملاحظات امنیتی ستاد کل نیرو‌های مسلح بوده است یا خیر گفت: چنین موضوعی در رابطه با این تصمیم وجود نداشته، اما در صورت وجود چنین ملاحظه‌ای کمیسیون اقتصادی مجلس همکاری بیشتری را با ستاد کل نیرو‌های مسلح خواهد داشت.


نایب رئیس کمیسون اقتصادی در پایان تاکید کرد: نظر این کمیسیون درباره تاسیس مناطق آزاد در نواحی سرخس، دوغارون و یا حتی مازندارن کاملا مخالف بوده، اما با این وجود عده‌ای در مجلس به جمع کردن امضا به دنبال به جریان انداختن مجدد تاسیس این مناطق هستند.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: