bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۸۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معلمان طرح مهرآفرین زحمات زیادی در تعلیم و تربیت فرزندان این کشور کشیده و باید در طرح رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شود.

سید کاظم موسوی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: معلمینی که ۱۰ تا ۱۵ سال در قالب طرح مهرآفرین در کوچه و بازار و فروشگاه‌ها به تعلیم و تربیت بچه‌ها پرداخته‌اند چرا در طرح رتبه‌بندی معلمان مظلوم واقع شدند؟ انتظار می‌رود رئیس سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین اعتبار برای رتبه‌بندی معلمان اقدام کند.

وی در ادامه اظهار کرد: معلمان طرح مهرآفرین برای تعلیم و تربیت فرزندان این کشور زحمت زیادی کشیدند و خون دل خوردند تا روزی تبدیل وضعیت و استخدام شوند. باید این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

تحول بزرگ با تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان
علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم گفت: هیچ گاه فراموش نمی‌کنم که ۹۶ درصد همین مجلس به کلیات رتبه‌بندی معلمان رای داد و اگر امروز با واریزی هفته گذشته، سفره معلم مقداری رنگی‌تر شده، گام عملی در اعتلای معیشت معلمان بود.

وی با بیان اینکه معلم در طول ۱۰۰ سال گذشته از عنصر معلمی با عنوان رقابت بی‌بهره بود و نومعلم با معلمی که ۳۰ سال سابقه داشت، تفاوتی نداشت، تصریح کرد: با رتبه‌بندی معلمان جایگاه‌ها تعریف و قطعا در نهایت منجر به افزایش کیفیت آموزش در کشور خواهد شد. به علاوه اینکه با این قانون، معلم از حالت کارمندی نیز خارج خواهد شد و دیگر مثل کارمندها فقط از فصل دهم حقوق نخواهد گرفت و حدود ۴۵ تا ۹۰ درصد تحت عنوان فوق العاده ویژه رتبه‌بندی به دریافتی او اضافه می‌شود که این هم ارتقای منزلت و هم ارتقای معیشت معلم است.

/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: