bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲
معاون وزیر نفت خبر داد؛
معاون وزیر نفت از کاهش سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور خبر داد.

کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت شخصی

گروه نفت و انرژی بازارنیوز؛ «جلیل سالاری» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه ملی صادرات دریایی گاز مایع در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت، اظهار کرد: این طرح در ماه جاری اجرایی شده است و اکنون کارت‌های سوخت یک سهمیه ٦٠ لیتری و یک سهمیه ١٥٠ لیتری دارند.


مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه در کارت سوخت شخصی هر فرد یک سهمیه نرخ اول ١۵٠٠ تومان و یک نرخ ٣٠٠٠ تومان که ٢۵٠ لیتر است، وجود دارد، گفت: با بررسی که انجام شد، خودرو‌های داخلی در ١٠٠ کیلومتر به طور میانگین بیش‌تر از ١٠ لیتر مصرف نمی‌کنند، طبیعتاً زمانی که در یک کارت شخصی حدود ٣١٠ لیتر بنزین داریم، عدد بزرگی است. هیچ خودرویی نیست که بیش از ١٠٠٠ کیلومتر در ماه تردد داشته باشد، ضمن اینکه کارت جایگاه‌ها نیز وجود دارد.


وی با بیان اینکه پس از بررسی مشاهده کردیم که تراکنش عمدتاً در سهمیه دوم بر اساس کارت‌های جایگاه‌دار اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: این کاهش در کل کشور است و صرفاً مربوط به استان سیستان و بلوچستان نیست.


معاون وزیر نفت ادامه داد: سهمیه دوم در کل کشور به ١۵٠ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می‌توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: