bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد؛
رئیس جمهور با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم کاهش تورم تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی با تمام توان برنامه‌های مصوب را برای کاهش هر چه بیشتر نرخ تورم به کار گیرند.

الزام دستگاه‌های اجرایی به رفع دغدغه‌های اقتصادی/ با تمام توان کاهش تورم را پیگیری کنید

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز؛ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت سه‌شنبه شب به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد و در این جلسه گزارشی درباره روند کاهشی تورم ماهانه در کشور به ویژه کنترل رشد قیمت اقلام خوراکی در مردادماه بیان شد.

بر اساس این گزارش نرخ تورم مرداد ۲ درصد اعلام شد که در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش محسوسی داشته است.

رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم کاهش تورم تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های اقتصادی ضمن کنترل هزینه‌های خود، با تمام توان برنامه‌های مصوب را برای کاهش هر چه بیشتر نرخ تورم به ویژه در کالا‌های مربوط به معیشت و سفره مردم اجرا کنند.

در این جلسه همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از نتیجه اقدامات خود در زمینه تولید و عرضه انواع خودرو در داخل کشور ارائه داد.

بر اساس این گزارش، به همت صنعتگران داخلی میزان عرضه خودرو بدون نقص قطعه، در پنج ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد فزاینده‌ای یافته و صنعت خودرو کشور توانسته با تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی زنجیره تولید را کامل کند.

پس از این گزارش، صنایع خودروسازی کشور موظف شدند در کنار افزایش تولید، با نوآوری و ارتقای فناوری و با کمک گرفتن از صنایع و واحد‌های دانش‌بنیان، تلاش خود را برای ارتقای کیفیت خودرو‌های تولید داخل مضاعف کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: