bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵
بازارنیوز گزارش می‌دهد؛
وضعیت بازدهی بازار‌های مالی کشور در نخستین هفته از شهریور ۱۴۰۱حاکی از آن است که در این هفته یک بازار با رشد و سه بازار نیز با افت قابل توجهی رو به رو بوده‌اند؛ در این میان بازار سکه با افت ۱.۸۱ درصد و بازار ارز با رشد ۱.۴۳ درصد به ترتیب ضعیف‌ترین و سودآور‌ترین بازار‌های مالی این هفته بودند.

سلام سرخ طلا به شهریور/

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ بازدهی بازار‌های مالی کشور در نخستین هفته از شهریور ۱۴۰۱ نشان از آن دارد که در این هفته بازار ارز با رشد و سه بازار طلا، سکه و بورس افت قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.


در هفته اول شهریور ماه قیمت دلار رشد ۱،۴۳ درصدی را تجربه کرد. این بازار هفته گذشته را با بازدهی منفی، ۰،۳۱ درصد پشت سر گذاشته بود. صرافی ملی، روز پنجشنبه ۱۰ شهریور، نرخ فروش دلار را ۲۸،۵۴۲ تومان اعلام کرد. این در حالی است که روز پنجشنبه ۳ شهریور، تابلو صرافی‌ها رقم ۲۸ هزار و ۱۴۰ تومان را نشان می‌داد.


بر خلاف بازدهی مثبت بازار ارز، در این هفته بازار طلا افت ۱،۲۳ درصدی را تجربه کرد. بازار طلا در هفته گذشته نیز افت ۰،۰۵ درصدی را به ثبت رسانده بود. قیمت طلا در روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ماه، به یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۱۰ تومان رسید. این در حالی است که هر گرم طلا در روز سوم شهریور، یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۹۰۸ تومان معامله می‌شد.

 

سلام سرخ طلا به شهریور/

در کنار بازار طلا، بازار سکه نیز در هفته اول شهریور ماه به مانند بازار طلا با بازدهمی منفی مواجه شد. بازار سکه در این هفته، افت ۱،۸۱ درصدی را تجربه کرد. بر این اساس بازار طلا با این میزان بازدهمی بیشترین بازدهی منفی را در میان دیگر بازار‌های مالی کشور به همراه داشته است.


گفتنی است بازار سکه هفته گذشته را با رشد ۱،۴۰ درصدی رشد به پایان رسانده بود، اما این رشد ادامه دار نبوده و با ثبت چنین بازدهی منفی، بازار سکه همچنان در حال طی کردن روند ضعیفی است که در مرداد ماه بر آن حاکم بود.


قیمت سکه طرح جدید روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و روز ۳ شهریور، ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان اعلام شد. طلا و سکه در روز‌های میانه هفته روند افزایشی داشتند، اما از میانه‌های روز بخشی از افزایش قیمت خود را از دست می‌دادند.


در سوی دیگر بازار‌های مالی، بازار سرمایه نیز به مانند بازار‌های طلا و سکه، با افت ۰،۶۲درصدی، بازدهی منفی را در هفته نخست شهریور ماه به ثبت رساند. شاخص کل بروس در اولین هفته از شهریور سال جاری کار خود را در سطح یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳۹۶ واحد به پایان رساند. این در حالی است که شاخص کل بورس، در آخرین روز کاری هفته گذشته، چهارشنبه ۲ شهریور، به یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۳۷۲ واحد رسیده بود.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: