bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
یک کارشناس بازار بورس در گفتگو با بازارنیوز مطرح کرد؛
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تداوم عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند روش جایگزین عادلانه و در عین حال بهتری برای عرضه مستقیم این کالا به دست مصرف‌کنندگان باشد؛ متاسفانه قرعه کشی اتومبیل باعث ایجاد تقاضا‌‎‎هایی غیر منطقی و کاذب در بازار خودرو شده است.

فیلم| عرضه خودرو در بورس کالا بهتر از قرعه کشی خودرو است

گروه بورس بازارنیوز- عرفان جابری؛« احسان سلحشوری» کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازارنیوز پیرامون مثبت و یا منفی بودن ماهیت تصمیم دولت سیزدهم مبنی بر عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: انجام این سیاست یکی از مثبت‌ترین اقدامات دولت بود چرا که اجرایی شدن نتایج مثبتی را برای بازار خودرو به ارمغان آورده است که  قرعه کشی وزارت صمت و حتی  از تحقق آن بازمانده بودند.

 

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: بازار همواره از فرمول تناسب عرضه و تقاضا پیروی می‌کند اما در شرایط تحریمی،  پافشاری خودروسازان و حتی وزارت صمت بر قرعه کشی اتومبیل شرایطی را به وجود آورد که تقاضا در بازار خودرو به شکلی غیر منطقی و کاذب  افزایش پیدا کند.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر تداوم عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند روش جایگزین عادلانه و در عین حال بهتری برای  عرضه مستقیم این کالا به دست مصرف‌کنندگان باشد. گرچه تاکنون میزان عرضه خودرو در بورس کالا کم و ناچیز بوده اما خوشبختانه با مشخص شدن مزیت‌های این سیاست پیش بینی می‌شود در آینده تعداد و مدل خودرو‌های عرضه شده در بورس کالا به شکل قابل توجهی افزایش پیدا. به لطف این هم قیمت خودرو به صورت واقعی تعیین می‌شود و هم مشتریان واقعی متقاضیان خودرو‌های بورسی خواهند شد.  

 

 

 

پایان پیام//

برچسب ها: سلحشوری ، بورس ، اقتصاد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: